• PAMIĘTAMY O CHORYCH

• Jak co roku nasi wolontariusze pamiętają o chorych i niepełnosprawnych z Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego ze Szpitala w Pszczynie.

Uczniowie wykonali własnoręcznie robione kartki, które wraz ze świątecznymi życzeniami zostały przekazane pacjentom z Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego.

• WOLONTARIUSZE W AKCJI!!

• W ostatnim tygodniu listopada nasi wolontarusze zorganizowali w szkole akcję pod hasłem: SŁODKI TYDZIEŃ - WYMIEŃ BABECZI NA SKARPETECZKI.

Dzięki życzliwości i hojności całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać kwotę: 827,56 zł - DZIĘKUJEMY!!!

Celem akcji była zbiórka pieniędzy na prezenty świąteczne dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka "Przystań" w Pszczynie. A dokładniej mówiąc na zakup skarpetek - świątecznych, kolorowych, modnych - które na ten moment są bardzo potrzebne wszystkim młodym podopiecznym z "Przystani".

Wolontariusze wykonali 29 paczek, w których oprócz wspomnianych skarpetek dołączyli jeszcze czekoladowe słodkości.

Uczniowie naszej szkoły znowu udowodnili, że pamiętają o potrzebujących. Dzięki nim dołożyliśmy naszą  „pomocną dłoń” ,  by dzieci z Domu Dziecka, choć trochę poczuły magię zbliżających się świąt.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!!!

• GMINNE ZAWODY Z GIER I ZABAW RUCHOWYCH

• 08. 12. 22r  w Hali Widowiskowo-Sportowej w Suszcu odbył się Gminny Turniej z Gier i Zabaw  skierowany do uczniów klas II, III oraz IV.

Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z naszej gminy. Każdy zespół składał się z 10 uczniów (5 dziewczynek i 5 chłopców). Dzieci rywalizowały w 5 konkurencjach o zróżnicowanym stopniu trudności.

Po zaciętej walce nasza szkoła wywalczyła II miejsce. Gratulujemy!!!

• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ Z GIMNASTYKI I TAŃCA

• 6 grudnia obchodziliśmy - Dzień Świętego Mikołaja. I właśnie  w tym szczególnym dniu, postanowiliśmy świętować na Sali gimnastycznej podczas „Mikołajkowego Turnieju z Gimnastyki i Tańca.”.

Turniej rozpoczęła uczennica z klasy 8a Aleksandra U. niesamowitym występem z akrobatyki pwietrznej na kole. Następnie swój talent i niesamowite umiejętności zaprezentowały nam w pięknych układach gimnastyczny drużyny z klasy : 4, 5, 6 oraz 8a. Nasze szanowne Jury w składzie: P. Jolanta Białas, P. Dorota Wieczorek oraz P. Tomasz Mikołajec wyłoniło zwycięzców w kategorii Gimnastyka:

I MIEJSCE  Klasa 5 – Marta P, Oliwia S oraz Hanna Ż.

II MIEJSCE Klasa 6  – Julia G, Estera B. i Emilia Z.

III MIEJSCE Klasa 4 – Maja P i Oliwia P

III MIEJSCE  ex aequo Klasa 4 – Laura H i Nadia J.

Warto wspomnieć, że w  czasie krótkiej przerwy, nasz specjalny gość Święty Mikołaj wręczył każdemu słodką niespodziankę. A uczennice z klas ósmych przeprowadziły dla wszystkich uczniów taneczną zabawę. Następnie przeszliśmy do drugiej części Mikołajkowego Turnieju, w której zaprezentowały nam się zespoły taneczne. W tej kategorii jury również wyłoniło najlepsze, roztańczone zespoły:

I MIEJSCE Klasa 8a – Sara B, Zuzanna Cz, Laura J, Wiktoria P, Weronika S,

II MIEJSCE Klasa 4 – Aurelia D i Marta S

III MIEJSCE Klasa 6 – Zosia H, Laura K, Bernadetta L, Natalia G

NAJLEPSZĄ TANCERKĄ TURNIEJU została Zuzanna Cz. z klasy 8a.

Jury zauważyło i doceniło również taniec Roberta K i Patrycji K., którzy otrzymali wyróżnienie w kategorii taniec.

Wszystkie drużyny gimnastyczne oraz zespoły taneczne zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, drobnymi upominkami i słodkościami!!!

Całą imprezę prowadzili uczniowie z klasy 8a - Antonina W. oraz Eliasz W.

Szkolny Turniej Mikołajkowy po raz kolejny pokazał, że mamy mnóstwo utalentowanych uczniów, a cała społeczność szkolna potrafi wspólnie się bawić, kibicować  w miłej i przyjaznej atmosferze.

• SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• ​​​​​​Od połowy listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbywał się szkolny halowy turniej piłki nożnej  " GRAMY DLA NIEPODLEGŁEJ" zorganizowany z okazji Święta Niepodległości.

W turnieju rozgrywanym systemem „każdy z każdym”  wzięli udział reprezentanci klas 4,5 oraz 8a i 8b.

Każdy z meczy był pełen emocji, gorącego dopingu, ale przede wszystkim gry fair play.

Po dwóch tygodniach zmagań piłkarskich zwycięzcą turnieju „Gramy dla Niepodległej” okazała się doświadczona klasa 8b. Drugie miejsce wywalczyła  klasa 5. Po trzecie miejsce sięgnęła najmłodsza w turnieju drużyna z klasy 4.

Tytuł "Króla strzelców" zdobył  Patryk J. z klasy 8b, strzelając 14 goli w całym turnieju.

Rozgrywki zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz pucharów przechodnich.

Rywalizacja w turnieju dowiodła, że nasi uczniowie potrafią współzawodniczyć ze sobą i jednocześnie dobrze się bawić.