• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• Dnia 21- ego  marca 2023r. w naszym przedszkolu i szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To święto przypada na dzień 21 marca, a zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku, patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa. Przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie przy 21. parze chromosomów jest dodatkowy, trzeci chromosom lub jego fragment, który powoduje występowanie tej wady genetycznej. Celem obchodów tego święta jest uświadomienie wszystkim, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują miłości, szacunku, tolerancji i akceptacji. Dzieci, uczniowie i pracownicy naszego przedszkola i szkoły  uczcili to święto zakładając w ten dzień kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

• Edukacyjna Sieć Antysmogowa

• ESA - ,, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!''

Nasza szkoła również przystąpiła do pw projektu . Zostały przeprowadzone zajęcia na temat ,, Co wisi w powietrzu ? ''

MÓWIMY STOP DLA SMOGU !!

• GMINNE ZAWODY Z GIER ZESPOŁOWYCH

• ​​​​​W ostatnich dniach nasi uczniowie przystąplii do rywalizacji sportowej ze szkołami z gminy Suszec w grach zespołowych.

W piątek 3 marca na Hali Widowiskowej w Suszcu odbyły się zawody z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Natomiast 7 marca rozegrane zostały gminne zawody z piłki ręcznej dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę w zawodach z siatkówki reprezentowali:

Drużyna dziewcząt: Zuzanna Cz., Sara B., Antonina W., Weronka S., Laura J., Amelia S., Julia K., Hanna M., oraz Helena S.

Drużyna chłopców: Łukasz R., Aaron P., Jakub K., Patryk J., Karol N., Igor G., Piotr G., Miłosz Cz.

Obie drużyny wywalczyły IV miejsca.

Natomiast w turnieju z piłki ręcznej dziewczęta zajęły III miejsce, a drużyna chłopców zdobyła II miejsce w gminie.

Oto skład reprezentacji w piłce ręcznej:

Drużyna dziewcząt: Zuzanna Cz., Sara B., Antonina W., Weronka S., Laura J., Amelia S., Julia K., Aleksandra U., Julia G., Zuzanna M., Hanna Sz.

Drużyna chłopców: Łukasz R., Aaron P., Jakub K., Jakub W., Błażej M., Patryk J., Karol N., Igor G., Piotr G., Miłosz Cz.

Gratulujemy naszym uczniom!!!