• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Akcja "Sprzątanie Świata " jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia oraz edukacja odpadowa,  która ma pozytywny wpływ na środowisko.

Z tej okazji w naszej szkole na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klas IV i V sprzątali teren szkoły i okolicznych ulic. Do akcji dołączyli się również uczniowie klasy VI wraz ze swoim wychowawcą.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

S. Żołneczko

• Szkolny Konkurs Fotograficzny

• Drodzy Uczniowie!

Ogłaszam Szkolny Konkurs Fotograficzny. W tym roku odbywa się on pod hasłem "Moje wspomnienia z wakacji". Zapraszam do uczestnictwa!

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "Moje wspomnienia z wakacji"

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kobielicach dla klas IV-VII.

2. Przedmiotem konkursu jest przedstawienie pamiątkowego zdjęcia z wakacji.

3. Cele konkursu:

•  Popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu;
            •  Prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.

4. Sposób przeprowadzenia konkursu:

• Każdy uczestnik zgłasza 1 do 3 prac.
            • wysyła mailowo na adres organizatora: barbara.matysek-lorek@spkobielice.pl

5. Miejsce i termin składania prac:

• Prace należy dostarczyć mailowo do dnia 20 października b. r. oraz wpisać się na listę uczestników u organizatora.

​​​​​​​6. Kryteria oceny prac konkursowych:

• Komisja będzie najwyżej oceniała prace: prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi obserwacjami; oceniana będzie również: estetyka i efekt wizualny, przejrzystość, techniczna poprawność wykonania.

​​​​​​​7. Wyniki konkursu, imiona uczestników oraz wybrane fotografie mogą zostać opublikowane na stronie internetowej szkoły: www.spkobielice.pl oraz wyeksponowane na wystawie w szkole.

8. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

9. Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.

10. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz.833 z póz. zm.).

11. Uczestnicy muszą dostarczyć zgody rodziców na publikację podpisanych (imię, klasa) zdjęć na stronie internetowej szkoły. Stosowne zgody otrzymają od organizatora.

12. Uczestnicy oświadczają, iż zdjęcia konkursowe są ich własnością i są wykonane przez nich samodzielnie.

13. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem.

Organizator: Barbara Matysek-Lorek

• Narodowe Czytanie

• W czwartek 7 września w naszej szkole odbyło się wspólne czytanie fragmentów powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej . Dzieje się tak już kolejny rok w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, której patronuje sam prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie klas: piątej, szóstej i siódmej na lekcjach języka polskiego najpierw zapoznali się z kontekstem historycznoliterackim oraz notką biograficzną o autorce, następnie wysłuchali nagrania, na którym tę piękną powieść czyta Ambasor RP na Litwie a następnie sami czytali. W ramach ćwiczeń językowych policzyliśmy ilość przymiotników w jednym zdaniu- bywało ich nawet kilkanaście! Uczniowie ustalili też funkcję takiego zabiegu stylistycznego: otóż nagromadzenie epitetów wpływa na plastyczność opisu oraz na czytelnika, który dzięki szczegółowemu zobrazowaniu nadniemeńskiego pejzażu, jego barw oraz dźwięków może go sobie wiernie wyobrazić. Zwróciliśmy także uwagę na jeden z głównych motywów lektury jakim jest miłość.