Aktualności

 • Po godzinach...

  Piątkowe popołudnie w Parku trampolin Gojump w Bielsku Białej

  Po godzinach... - Obrazek 1Po godzinach... - Obrazek 2Po godzinach... - Obrazek 3Po godzinach... - Obrazek 4Po godzinach... - Obrazek 5Po godzinach... - Obrazek 6

 • Święto Niepodległości

  Z okazji 100 rocznicy niepodległości uczniowie szkoły w Kobielicach włączyli się do obchodów tak ważnego wydarzenia. Na terenie szkoły można obejrzeć gazetki szkolne i wystawę biblioteczną dotyczącą naszej ojczyzny; przygotowano 100  biało-czerwonych kotylionów, które zostały rozdane mieszkańcom powiatu uczestniczącym w obchodach Dnia Niepodległości w Pszczynie 11 listopada. 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11.11 i przedstawieniem historii Polski. Po akademii zapalono znicze pod pomnikiem na terenie szkoły oraz zasadzono pamiątkową lipę, przy której umieszczono tabliczkę upamiętniającą 100 lat niepodległości. Szkolny chór „Przednutka” 25 listopada weźmie udział w „Narodowym śpiewaniu” w auli NOSPR w Katowicach.Święto Niepodległości - Obrazek 1

 • Warsztaty dla uczniów

  W dniach 7-9 listopada w naszej szkole odbywały się warsztaty edukacyjne zorganizowane przez szkolnego bibliotekarza. Przedszkolacy wyruszyli do Afryki, uczniowie klas I-IV do Azji a najstarsi uczniowie w polskie góry.

  Podczas warsztatów pobudzone zostały wszystkie nasze zmysły- wzrok, słuch, węch, dotyk, smak, przez co dzieci poznały bliżej kulturę danego miejsca, zwyczaje, codzienne życie, rozrywkę. W ramach współpracy biblioteka szkolna otrzymała książki p. Łukasza Wierzbickiego- polskiego podróżnika, autora książek dla dzieci: "Afryka Kazika", " Machiną przez Chiny", "Drzewo". Zapraszamy do lektury:)

 • Warsztaty emisji głosu dla chóru

  Warsztaty emisji głosu dla chóru

  8 listopada 2018 r. na próbie szkolnego chóru "Przednutka" gościliśmy specjalistkę od emisji głosu p. Patrycję Wojtynek. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

 • Warsztaty "Przednutki" w Akademii Muzycznej

  Warsztaty "Przednutki" w Akademii Muzycznej

  27 października 2018 r. nasz szkolny chór wziął udział w ogólnopolskich warsztatach chórmistrzowskich pt. „Interakcja chóru z publicznością - drogi ku wspólnemu muzykowaniu”. Prowadząca dr Maria Piotrowska-Bogalecka włączyła pracę z "Przednutką" do swojego wykładu. Prezentowała różne sposoby zaangażowania publiczności podczas koncertu.

 • Chór "Przednutka" w Górkach Wielkich

  Chór "Przednutka" w Górkach Wielkich

  W dniach 19-20.października 2018 nasz chór "Przednutka" wyjechał na warsztaty wokalne do Górek Wielkich. Był czas na śpiew, ale również na wspólną zabawę i konkursy. 

 • Szkolne przygody Słodziaków

  Szkolne przygody Słodziaków

  W ramach konkursu edukacyjnego "Szkolne przygody Słodziaków" oraz ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, któego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania, wśród uczniów klay I i II, bibliotekarz szkolny przeprowadził lekcje biblioteczne wykorzystując pomoce dydaktyczne oytrzymane od sieci sklepów "Biedronka". Uczniowiewykonali rónież prace konkursowe, które zostały przesłane do organizatora. Czekamy na wyniki:)

  Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 1Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 2Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 3Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 4

 • Edukacyjna sobota

  20 października odbyła się wycieczka do Palmiarni w Gliwicach i chorzowskiego ZOO. Wycieczkę zorganizowała p. Basia- nauczyciel przyrody. Uczniowie mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy o świecie roślin i zwierząt. Nauka w sobotę to nowe doświadczenie dla uczniów ale jak się okazuje jeśli poza murami szkoły, to całkiem przyjemne:)

  Edukacyjna sobota - Obrazek 1

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego
  20.08.2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się na sali gimnastycznej  naszej szkoły

  3 września 2018r. o godz. 900.

                                                                                                                             Serdecznie zapraszamy

   

   

 • Biesiada rodzinna

  Biesiada rodzinna
  20.08.2018

  W imieniu p. sołtys, rady sołeckiej i radnych sołectwa Kobielice, zapraszam na biesiadę rodzinną, która odbędzie się 25 sierpnia br. na terenie Centrum Integracji Lokalnej przy szkole podstawowej w Kobielicach.

  Więcej informacji:   festyn_plakat_2018.doc

 • Podręczniki szkolne

  Podręczniki szkolne
  21.06.2018

  Informujemy, że szkoła w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej zakupi wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia do klas I – VIII na rok szkolny 2018/2019.

  Wykaz podręczników znajduje się na stronie pod zakładką:
  Szkolny zestaw podręczników.

  *Podręczniki do religii nie są objęte dotacją MEN.*

 • Piknik Rodzinny!

  Piknik Rodzinny!

  Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się 16 czerwca (w sobotę) w godz. 1200-1400. O godzinie 1200 spotykamy się na sali gimnastycznej by obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów i przedszkolaków, po niej spotykamy się na boiskach i centrum integracji lokalnej. Przygotowaliśmy sportowe atrakcje, kącik sensoryczny, Rada Rodziców zaprasza do stoiska gastronomicznego:) , Rada Sołecka podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza na bezpłatne "dmuchańce". W tym roku będziemy mieć możliwość (przed i po pikniku) kibicowania kryterium kolarskiemu, które organizuje działający przy naszej szkole UKS "Avatar".

  Serdecznie Zapraszamy!!!

 • Spotkanie z pisarką

  Spotkanie z pisarką

  8 maja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego 8-15 maja pod hasłem "(Do)Wolność czytania", klasy: I, IIIa, IIIb oraz IVa i IVb wzięły udział w spotkaniu z p. Moniką Oworuszko- autorką serii książek "Walenty i spółka"- kryminał dietetyczny.

  Po spotkaniu każdy uczeń miał możliwość zakupu książki i zdobycia pamiątkowego wpisu od autorki.

  Dziękujemy organizatorowi- Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu za umożliwienie organizacji spotkania na terenie naszej szkoły.

  Spotkanie z pisarką - Obrazek 1Spotkanie z pisarką - Obrazek 2Spotkanie z pisarką - Obrazek 3

 • Kiermasz taniej książki

  Kiermasz taniej książki

     W związku ze Światowym Dniem Książki dla Dzieci, który obchodzony jest w kwietniu, p. Basia przy wsparciu Rady Rodziców zorganizowała kiermasz taniej książki dla dzieci. Dzięki temu, że bardzo dużo książek znalazło swojego nowego właściciela, biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe tytuły książkowe.

  Kiermasz taniej książki - Obrazek 1Kiermasz taniej książki - Obrazek 2Kiermasz taniej książki - Obrazek 3Kiermasz taniej książki - Obrazek 4

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia naszego szkolnego księgozbioru:)

 • Konkurs na Marzannę rozstrzygnięty!

  Konkurs na Marzannę rozstrzygnięty!

  Z przyjemnością ogłaszamy wyniki kolejnej edycji konkursu "Najzabawniejsza Marzanna" 2018.

  1 miejsce- Marzanna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce- grupa "Misie"

  2 miejsce- Marzanna ze Szkoły w Kobielicach- grupa "Starszaki"

  3 miejsce- Marzanna ze Szkoły w Kobielicach- grupa "0"

  Pozostałe prace otrzymują wyróżnienia. Bardzo dziękujemy za przygotowanie i udział w konkursie wychowawcom i dzieciom.

  Gratulujemy pomysłowości i fantazji:)

  Konkurs na Marzannę rozstrzygnięty! - Obrazek 1Konkurs na Marzannę rozstrzygnięty! - Obrazek 2

 • Spotkania z Elmerem

  Spotkania z Elmerem - Obrazek 1Spotkania z Elmerem - Obrazek 2Nasze grudniowe i styczniowe spotkania z "Elmerem- słoniem w kratkę" zakończyły się konkursem plastycznym pt. :"Elmer- mój przyjaciel". Wszystkim uczestnikom gratulujemy fantazji!

  Spotkania z Elmerem - Obrazek 3Spotkania z Elmerem - Obrazek 4

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika

  13 stycznia  klasa pierwsza wzięła udział w "Pasowaniu na czytelnika". Uczniowie poznali już prawie cały alfabet, potrzafią czytać a więc zaczynają kształtować i  rozwijać swoje pierwsze zainteresowania poprzez książkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia iakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy czytelnik otrzymał dyplom oraz książkę:)

  Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1Pasowanie na czytelnika - Obrazek 2Pasowanie na czytelnika - Obrazek 3Pasowanie na czytelnika - Obrazek 4

 • Zaproszenie

                             Dyrektor  i uczniowie

                          Szkoły Podstawowej w Kobielicach,

                             mają zaszczyt zaprosić

                           na „Wieczór Jasełek i Kolęd”

               Zaproszenie - Obrazek 1 połączony z jarmarkiem świątecznym                                         

  21. 12. 2017 r. , godz. 17.00

 • Koncert kolęd

  Koncert kolęd

  6 stycznia, g. 10.00, w kościele ewangelickim w Pszczynie odbędzie się koncert kolędowy, podczas któego wystąpi między innymi nasz szkolny chórek "Przednutka". Wstęp bepłatny. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę do skrzynek na rehabilitację jednej z podopiecznych naszego przedszkola. Serdecznie zapraszamy Koncert kolęd - Obrazek 1 Zaproście znajomych Koncert kolęd - Obrazek 2

  Koncert kolęd - Obrazek 3
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
  Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 42,43-262 Radostowice
 • 032 2125226

Galeria zdjęć