Nawigacja

Wiadomości

 • Dzień otwarty w przedszkolu

  Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy na dzień otwarty w przedszkolu, 19 czerwca w godzinach od 15.00-16.30

 • Pierwsze warsztaty z robotyki!

  22 maja uczniowie klasy IIIa oraz VI uczestniczyli w warsztatach z robotyki! Pracując w zespołach mieli możliwość zbudowania robota z klocków Lego i sterowania nim za pomocą tabletu. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach stosując się do instrukcji prowadzącego. Zwieńczeniem pracy były "walki robotów", które wzbudziły dużo emocji i wywołały dużo uśmiechu wśród uczniów!

  Dziękujemy p. Ewie Dziurosz za zorganizowanie spotkania

 • Jeszcze o inicjatywie...

  FUNDACJA AVIVA- TO DLA MNIE WAŻNE- NASZA INICJATYWA

  . Chętni do nowych wyzwań, kreatywni nauczyciele, którzy już podjęli różne formy doskonalenia, by w sposób przystępny i ciekawy wprowadzić uczniów w świat programowania marzą o tym, by uczniowie nabytą wiedzę mogli po prostu sprawdzić!   Chcielibyśmy wprowadzić nasze dzieci w świat programowania, który rozwija umiejętność analizy, przewidywania, planowania, wyciągania wniosków, logicznego myślenia, współpracy w zespole. Umiejętności nabyte podczas lekcji informatyki czy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych rozwijających kreatywność wpłyną na poprawę umiejętności uczenia się na pozostałych przedmiotach szkolnych. Zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami uczniowie będą mogli się pochwalić przed swoimi rodzicami na zorganizowanym "Dniu Robota" Z otrzymanych środków planujemy zakupić monitor interaktywny, 10 tabletów, podłogę interaktywną oraz zestawy robotów o różnym stopniu trudności programowania tak, by mogły posłużyć do nauki zarówno dzieciom przedszkolnym jak i uczniom klasy VII.Chcielibyśmy stworzyć "Centrum programisty", w którym wszyscy uczniowie szkoły oraz wychowankowie przedszkola mieliby możliwość odkrywania swoich uzdolnień, talentów i możliwości w zupełnie nowej dla nich dziedzinie jaką jest nauka programowania.

  Dostosujemy pomieszczenie do potrzeb sali lekcyjnej, zakupimy niezbędne wyposażenie ale otrzymanie dodatkowych środków z fundacji pozwoliłoby nam stworzyć salę naszych marzeń na miarę edukacji XXI w. Dlatego bardzo liczymy na wsparcie z Państwa strony i oddanie głosu na naszą inicjatywę.   W okresie wakacyjnym

  www.todlamniewazne.pl   inicjatywa: Mamo! Tato! Pokażę Wam sztuczkę!    

 • Drodzy Rodzice, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły!

   Zgłosiliśmy inicjatywę pod nazwą "Mamo! Tato! Pokażę Wam sztuczkę" do fundacji Aviva, która dofinansowuje ciekawe pomysły na edukację dzieci. Ale decyzja fundacji jest zależna od głosów zainteresowanych internautów. Od 22 maja można brać udział w głosowaniu, do którego bardzo wszystkich zachęcamy:) Poniższy link przekierowuje do strony opisującej inicjatywę i umożliwiającej oddanie głosu.

 • I miejsce i wyróżenienie specjalne dla "Przednutki" w Konkursie Chórów Regionu Śląskiego Projektu Akademia Chóralna-Śpiewająca Polska 2017

  28.04.2017

  Miło nam poinformować, że nasza PRZEDNUTKA zająła I MIEJSCE w Złotym Paśmie w kategorii chórów dziecięcych oraz WYRÓŻNIENIE SPECJALNE za najlepszą interpretację utworu obowiązkowego w Konkursie Chórów Regionu Śląskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2017 odbywającym się w Akademii Muzycznej w Katowicach. 
  Jest to owoc projektu, którego częścią są nasi mali śpiewacy. W grudniu 2016 zostali zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Programu  Rozwoju Chórów Szkolnych Akademia Chóralna -  Śpiewająca Polska finansowanego przez Miniesterstwo Kultury, a realizowanego przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. 

 • I miejsce i wyróżnienie dla "Przednutki" w XIII Powiatowym Konkursie Radosnej Piosenki Religijnej w Pszczynie

  27.04.2017

  Z XIII Powiatowego Konkursu Radosnej Piosenki Religijnej w Pszczynie nasza PRZEDNUTKA przyjechała dziś z I MIEJSCEM (klasy I-III) i WYRÓŻNIENIEM (klasy IV-VI) Gratulujemy!

 • Konkurs na Marzannę

  Rozwiązanie konkursu

  „ Najzabawniejsza Marzanna 2017r.”

  Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i ciekawe, jednak przez głosowanie komisyjne Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego wyłoniliśmy 3 pierwsze miejsca w następującej kolejności:

  I miejsce Marzanna z Mizerowa grupa Krasnoludków z Panią Kariną Pastuszką

  II miejsce Marzanna z Kobielic grupa Misiów z Panią Aleksandrą Gadowską

  III miejsce Marzanna z Kobielic grupa Sówek z Paniami: Klaudią Kapek i Anitą Kurzac

  Pamiątkowe dyplomy oraz upominki dla grup wraz z opiekunami wręczymy 21 marca o godz. 10.00 na Pikniku Wiosennym w Kobielicach.

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

  26.04.2017

  Na terenie szkoły dostępna jest lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Proszę, aby rodzice zakwalifikowanych dzieci, zgodnie z harmonogramem ustalonym zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Suszec, dokonali potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do dnia 4 maja, do godz. 15.00, w sekretariacie szkoły. Druk potwierdzenia dostępny jest w sekretariacie szkoły lub:  potwierdzenie_woli_przyjecia_do_przedszkola_2017_2018.doc

   

 • Zmiany w szkolnictwie

  Drodzy Rodzice i Uczniowie, w związku ze zbliżającymi się zmianami w systemie oświaty poniżej znajdziecie Państwo informacje otrzymane z Kuratorium Oświaty dotyczące wprowadzanej reformy szkolnictwa. Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

  broszura_dobra_szkola.pdf

 • Konkurs Ekologiczny- Eko Kuchnia

  Praca na konkurs ekologiczny: Eko Kuchnia

  wykonana przez grupę Starszaków, przy pomocy Pani Anity i pani Klaudii

  www.Buliba.plProsimy o oddawanie głosów na nasza pracę, za pośrednictwem strony

  Zaproście swoją rodzinę do konkursu!

  Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się w dniu 24 listopada 2016 r. (czwartek) o godzinie 12:00 i będzie trwało do godziny 22:00 dnia 28 listopada

  2016 r. (niedziela)

  Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.

  Głosowanie odbywa się każdego dnia w godzinach od 7:00 do 22:00.

  Aby mieć szansę na wygranie nagród dla głosujących wystarczy głosować codziennie po zalogowaniu na ulubione prace konkursowe.

  Każdego dnia jedna osoba może oddać 3 głosy na 3 różne prace.
  Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania 127 wspaniałych nagród dla głosujących!

 • Konsultacje dla rodziców

  Przypominamy, że 17 września od godz. 16.30 odbędą się konsultacje z nauczycielami i wychowacami klas. Uczniowie będą sprzedawali  samodzielnie przygotowane słodkie wypieki w ramach zbiórki na fundusz Samorządu Uczbiowskiego.

  Zapraszamy chętnych rodziców na prelekcję o przemocy w rodzinie przed konsultacjami- na godz. 16.00, do sali C03

 • Bal warzyw

  Jesienny Bal Warzyw

  11 października w grupie Starszaków zorganizowano Jesienny Bal Warzyw. Zadaniem dzieci było przygotowanie wraz z rodzicami przebrania na bal warzyw. We wtorkowy poranek do przedszkola zawitały: marchewki, brokuły, pomidorki, pietruszki, dynie, bakłażany, buraczki, por, seler, sałata, ziemniaki a nawet jabłuszko. Pomysłowość rodziców i dzieci przeszła najśmiejsze oczekiwania. Stroje były przepiekne i starannie wykonane. Dzieci świetnie się bawiły w rytmie przebojów mini disco. W przerwie wypiliśmy pyszny sok marchewkowy. Poczęstowaliśmy plasterkami marchewki dzieci z innych grup. Później wpólnie świętowaliśmy Urodziny Marchewki. Było kolorowo, wesoło i zdrowo!

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie w przygotowanie strojów na bal.

 • Z serii: Spotkania z ciekawymi ludźmi......

  15.11.2016 - Spotkanie Przedszkolaków z Leśnikiem
   

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził niezwykły gość. 15 listopada spotkaliśmy się z panem Leśnikiem Zygmuntem Kwapisem z Nadleśnictwa Kobiór. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika oraz jak należy się zachowywać w lesie. Na pamiątkę otrzymaliśmy piękne magnesy z obrazkami leśnych zwierząt  oraz ptaków, a także książeczki edukacyjne do przedszkola. W podziękowaniu dzieci przygotowały mini książeczkę z rysunkami dotyczącymi pracy leśnika. Po tym spotkaniu przedszkolaki chciałyby zaapelować do dorosłych: Prosimy! Nie zaśmiecajcie lasów, to nasze wspólne dobro. 

 • Ubezpieczenie NNW uczniów na rok szkolny 2016/2017

  07.09.2016

  Rada Rodziców podjęła decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty ubezpieczeniowej na nowy rok szkolny. W tym roku podpisana została umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym AXA.

  - składka 24 zł na rok (dzieci przedszkolne i szkolne)

  - ubezpieczający: Katarzyna Obróbka (przedstawiciel Rady Rodziców)

  - Kontakt w sprawie ubezpieczenia WYŁĄCZNIE z dedykowanym opiekunem:

  DAMIAN GRZEGORZYCA, KOM.533761234, EMAIL: dgrzegorzyca@bezpieczny.pl

   Nr polisy: 92101105

  Szczegółowe informacje pod poniższymi linkami.

  nnw-szkolne-wariant1.pdf

  OWU_NNW_Szkolne_AXA_2016.pdf

  tabelauszerbkowaxa2016.pdf

  zgloszeniezdarzenia.pdf

  Pieniądze na ubezpieczenie można wpłacać do 15 września u przedstawicieli trójek klasowych.

 • Zebranie Rodziców

  Pierwsze zebranie rodziców w roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się 8 września br. O godz. 16.30 spotkanie ogólne z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej, spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych od godz. 17.00.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Super dzieciaki- wspólnie osiągniemy sukces

  06.09.2016

  Szanowni Rodzice!

  Zapraszamy do udziału w projekcie „Super dzieciaki – wspólnie osiągniemy sukces” w roku szkolnym 2016/17. W projekcie mogą wziąć udział uczniowie klas 5-6. W ramach projektu będą się odbywać następujące rodzaje zajęć:

  - zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki,

  - zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze z przyrody,

  - zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze z angielskiego,

  - zajęcia rozwijające z matematyki,

  -zajęcia  rozwijające z przyrody,

  -zajęcia rozwijające z angielskiego,

   

  Zebranie informacyjne dla rodziców uczniów klas V-VI odbędzie się 8 września o godz. 17.00 (po zebraniu ogólnym).

   

  Wymagane do rekrutacji dokumenty znajdują się w zakładce Projekt unijny

   

   

 • 05.09.2016

  "Super dzieciaki - wspólnie osiągniemy sukces!"

  Gmina Suszec oraz Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Radostowicach realizują projekt „Super dzieciaki – wspólnie osiągniemy sukces”  dofinansowany z Funduszy Europejskich. Nasza szkoła również bierze udział w projekcie, więcej informacji w zakładce "Projekty unijne"

 • Zebranie rodziców dzieci przedszkolnych

  Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie rozpoczynające nowy rok szkolny. Spotkanie odbędzie się 1 września o godz. 16.00.

 • Jeszcze przed rozpoczęciem szkoły.....

  Drodzy Rodzice i uczniowie!

  1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny. Już teraz zapraszam na mszę św. o godz. 8.00, rozpoczynającą kolejny rok nauki, o godz. 9.00 spotkamy się wszyscy na sali gimnastycznej.

  10 dni wakacji, które jeszcze pozostały wykorzystajcie nie tylko na wypoczynek ale również na przygotowania do szkoły. Przypominam, że uczniowie klas II-V otrzymują darmowe podręczniki i ćwiczenia (z wyjątkiem religii), pozostaną do zakupienia zeszyty, przybory szkolne i wygodne tornistry. Życzymy pięknej pogody na ostatnie dni wakacji smiley

 • Oddziały przedszkolne

  Drodzy Rodzice dzieci oddziałów przedszkolnych naszej szkoły!

  Od dzisiaj można w sekretariacie szkoły popbrać druk umowy o świadczenie usług przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017. Prosimy, by w ostatnim tygodniu sierpnia (do 31) wypełnione umowy zostały dostarczone do sekretariatu szkolnego (można również przesłać skan umowy). Wzorem lat ubiegłych chętni do wnoszenia opłat drogą internetową będą mogli pobrać wnioski w pierwszym tygodniu września. Przedszkole rozpocznie pracę 1 września  o godz. 7.00.

  link do druku umowy:

  UMOWA_O_SWIADCZENIE_USLUGI(1).doc

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
  Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 61,43-262 Radostowice
 • 032 2125226

Galeria zdjęć