Nawigacja

Aktualności

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kobielicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku, w tym dniu uczniowie złożyli życzenia dla wszystkich pracowników szkoły a pani Dyrektor nagrodziła stypendiami uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie w ubiegłym roku szkolnym . Tradycyjnie przyjęliśmy również do społeczności szkolnej uczniów klasy I, którzy przedstawili „Kopciuszka” w ciekawej, zabawnej aranżacji. Nasi „nowi” uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne- swój pierwszy szkolny dokument. Grupa Azoty zasponsorowała dla uczniów wyprawki szkolne, które były miłym i zaskakującym prezentem w tym ważnym dla nich dniu.

 • Zaproszenie na Paleciaki!

  Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na udział w "Paleciakach". Warsztaty będą się odbywały na terenie Centrum Integracji Lokalnej znajdującego się na terenie szkoły. Poniżej szczegółowe informacje, zapraszamy do udziału rodziców i dzieci!

  Warsztaty paleciaków odbywają się w ramach projektu Dni Sąsiada. Dni Sąsiada to inicjatywa Fajnych Babek, mieszkanek naszej gminy, które postanowiły zająć się tematem aktywności sąsiedzkiej.  Więcej na temat projektu „Dni Sąsiada” można przeczytać na www.kulturasuszec. pl lub zajrzeć na facebooka – Dni Sąsiada w Gminie Suszec.
  Na czym polegają warsztaty  ?

  Podczas warsztatów będziemy  budować meble z palet i opon oraz szyć siedziska. Powstałe meble rozmieścimy na terenie całej gminie, tak aby każdy mógł z nich swobodnie skorzystać.

  Kto może wziąć udział w warsztatach?

  Każdy, kto tylko ma na to ochotę , w tym również dzieci.

  Kiedy odbywają się warsztaty ?

  Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę 14.10.2017 przy SP w Kobielicach.

  Koszt ?

  Warsztaty są całkowicie DARMOWE. Wystarczy przyjść na warsztaty.

  Jeśli istnieje taka możliwość zachęcamy do zabrania: wyrzynarki bądź piły do drewna, młotków szlifierki kątowej. Ze swojej strony dajemy palety, gwoździe, farbę itd.

 • I zaczęło się!

  Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu mPotęga! Jesteśmy chętni podjąć wyzwanie związane z realizacją projektu matematycznego. Chcemy rozwijać siebie tworząc dla Was matematyczne gry planszowe ale najbardziej czekamy na długopisy 3D, którymi wykonamy pionki do gier. Będziemy Was informować o naszych postępach. Planujemy rozegrać w grudniu rodzinny turniej gier planszowych i już dziś wszystkich zapraszamy!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Grant edukacyjny

   

  Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza otrzymała grant edukacyjny fundacji mBanku w wysokości 5000 zł. W złożonym wniosku zaplanowano działania związane z rozwijaniem kompetencji matematycznych oraz artystycznych. Projekt będzie trwał 4 miesiące a założony efekt to powstanie planszowych gier matematycznych z unikatowymi pionkami wykonanymi za pomocą  ręcznej drukarki 3D. Zwieńczeniem projektu pod nazwą : „Najlepsza drużyna to moja rodzina” będzie rodzinny turniej gier planszowych.

 • Drodzy rodzice i uczniowie!

  Proszę o zapoznanie się z listą podręczników szkolnych obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy uczniowie otrzymają w nowym roku szkolnym zestaw podręczników na zasadzie wypożyczenia ze zbiorów bibliotecznych oraz zestawy niezbędnych ćwiczeń. Rodzice zakupują jedynie podręczniki (bez ćwiczeń) do religii oraz zestawy przyborów szkolnych, stroje sportowe, obuwie zmienne

  https://synergia.librus.pl/podreczniki_szkolne/fa099fa2c6f711e49b5bc81f66da0cdb

   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Drodzy Rodzice i uczniowie!

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017r. Rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00, o godz. 9.00 na sali gimnastycznej uroczysta akademia . Zapraszamy!

  Oddziały przedszkolne rozpoczynają zajęcia 1września. Przedszkole w roku szkolnym 2017/2018 będzie pracowało w godz. 6.30-17.00

   

 • Dzień otwarty w przedszkolu

  Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy na dzień otwarty w przedszkolu, 19 czerwca w godzinach od 15.00-16.30

 • Pierwsze warsztaty z robotyki!

  22 maja uczniowie klasy IIIa oraz VI uczestniczyli w warsztatach z robotyki! Pracując w zespołach mieli możliwość zbudowania robota z klocków Lego i sterowania nim za pomocą tabletu. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach stosując się do instrukcji prowadzącego. Zwieńczeniem pracy były "walki robotów", które wzbudziły dużo emocji i wywołały dużo uśmiechu wśród uczniów!

  Dziękujemy p. Ewie Dziurosz za zorganizowanie spotkania

 • Jeszcze o inicjatywie...

  FUNDACJA AVIVA- TO DLA MNIE WAŻNE- NASZA INICJATYWA

  . Chętni do nowych wyzwań, kreatywni nauczyciele, którzy już podjęli różne formy doskonalenia, by w sposób przystępny i ciekawy wprowadzić uczniów w świat programowania marzą o tym, by uczniowie nabytą wiedzę mogli po prostu sprawdzić!   Chcielibyśmy wprowadzić nasze dzieci w świat programowania, który rozwija umiejętność analizy, przewidywania, planowania, wyciągania wniosków, logicznego myślenia, współpracy w zespole. Umiejętności nabyte podczas lekcji informatyki czy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych rozwijających kreatywność wpłyną na poprawę umiejętności uczenia się na pozostałych przedmiotach szkolnych. Zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami uczniowie będą mogli się pochwalić przed swoimi rodzicami na zorganizowanym "Dniu Robota" Z otrzymanych środków planujemy zakupić monitor interaktywny, 10 tabletów, podłogę interaktywną oraz zestawy robotów o różnym stopniu trudności programowania tak, by mogły posłużyć do nauki zarówno dzieciom przedszkolnym jak i uczniom klasy VII.Chcielibyśmy stworzyć "Centrum programisty", w którym wszyscy uczniowie szkoły oraz wychowankowie przedszkola mieliby możliwość odkrywania swoich uzdolnień, talentów i możliwości w zupełnie nowej dla nich dziedzinie jaką jest nauka programowania.

  Dostosujemy pomieszczenie do potrzeb sali lekcyjnej, zakupimy niezbędne wyposażenie ale otrzymanie dodatkowych środków z fundacji pozwoliłoby nam stworzyć salę naszych marzeń na miarę edukacji XXI w. Dlatego bardzo liczymy na wsparcie z Państwa strony i oddanie głosu na naszą inicjatywę.   W okresie wakacyjnym

  www.todlamniewazne.pl   inicjatywa: Mamo! Tato! Pokażę Wam sztuczkę!    

 • Drodzy Rodzice, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły!

   Zgłosiliśmy inicjatywę pod nazwą "Mamo! Tato! Pokażę Wam sztuczkę" do fundacji Aviva, która dofinansowuje ciekawe pomysły na edukację dzieci. Ale decyzja fundacji jest zależna od głosów zainteresowanych internautów. Od 22 maja można brać udział w głosowaniu, do którego bardzo wszystkich zachęcamy:) Poniższy link przekierowuje do strony opisującej inicjatywę i umożliwiającej oddanie głosu.

 • I miejsce i wyróżenienie specjalne dla "Przednutki" w Konkursie Chórów Regionu Śląskiego Projektu Akademia Chóralna-Śpiewająca Polska 2017

  28.04.2017

  Miło nam poinformować, że nasza PRZEDNUTKA zająła I MIEJSCE w Złotym Paśmie w kategorii chórów dziecięcych oraz WYRÓŻNIENIE SPECJALNE za najlepszą interpretację utworu obowiązkowego w Konkursie Chórów Regionu Śląskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2017 odbywającym się w Akademii Muzycznej w Katowicach. 
  Jest to owoc projektu, którego częścią są nasi mali śpiewacy. W grudniu 2016 zostali zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Programu  Rozwoju Chórów Szkolnych Akademia Chóralna -  Śpiewająca Polska finansowanego przez Miniesterstwo Kultury, a realizowanego przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. 

 • I miejsce i wyróżnienie dla "Przednutki" w XIII Powiatowym Konkursie Radosnej Piosenki Religijnej w Pszczynie

  27.04.2017

  Z XIII Powiatowego Konkursu Radosnej Piosenki Religijnej w Pszczynie nasza PRZEDNUTKA przyjechała dziś z I MIEJSCEM (klasy I-III) i WYRÓŻNIENIEM (klasy IV-VI) Gratulujemy!

 • Konkurs na Marzannę

  Rozwiązanie konkursu

  „ Najzabawniejsza Marzanna 2017r.”

  Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i ciekawe, jednak przez głosowanie komisyjne Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego wyłoniliśmy 3 pierwsze miejsca w następującej kolejności:

  I miejsce Marzanna z Mizerowa grupa Krasnoludków z Panią Kariną Pastuszką

  II miejsce Marzanna z Kobielic grupa Misiów z Panią Aleksandrą Gadowską

  III miejsce Marzanna z Kobielic grupa Sówek z Paniami: Klaudią Kapek i Anitą Kurzac

  Pamiątkowe dyplomy oraz upominki dla grup wraz z opiekunami wręczymy 21 marca o godz. 10.00 na Pikniku Wiosennym w Kobielicach.

 • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

  26.04.2017

  Na terenie szkoły dostępna jest lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Proszę, aby rodzice zakwalifikowanych dzieci, zgodnie z harmonogramem ustalonym zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Suszec, dokonali potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do dnia 4 maja, do godz. 15.00, w sekretariacie szkoły. Druk potwierdzenia dostępny jest w sekretariacie szkoły lub:  potwierdzenie_woli_przyjecia_do_przedszkola_2017_2018.doc

   

 • Zmiany w szkolnictwie

  Drodzy Rodzice i Uczniowie, w związku ze zbliżającymi się zmianami w systemie oświaty poniżej znajdziecie Państwo informacje otrzymane z Kuratorium Oświaty dotyczące wprowadzanej reformy szkolnictwa. Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

  broszura_dobra_szkola.pdf

 • Konkurs Ekologiczny- Eko Kuchnia

  Praca na konkurs ekologiczny: Eko Kuchnia

  wykonana przez grupę Starszaków, przy pomocy Pani Anity i pani Klaudii

  www.Buliba.plProsimy o oddawanie głosów na nasza pracę, za pośrednictwem strony

  Zaproście swoją rodzinę do konkursu!

  Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się w dniu 24 listopada 2016 r. (czwartek) o godzinie 12:00 i będzie trwało do godziny 22:00 dnia 28 listopada

  2016 r. (niedziela)

  Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl.

  Głosowanie odbywa się każdego dnia w godzinach od 7:00 do 22:00.

  Aby mieć szansę na wygranie nagród dla głosujących wystarczy głosować codziennie po zalogowaniu na ulubione prace konkursowe.

  Każdego dnia jedna osoba może oddać 3 głosy na 3 różne prace.
  Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania 127 wspaniałych nagród dla głosujących!

 • Konsultacje dla rodziców

  Przypominamy, że 17 września od godz. 16.30 odbędą się konsultacje z nauczycielami i wychowacami klas. Uczniowie będą sprzedawali  samodzielnie przygotowane słodkie wypieki w ramach zbiórki na fundusz Samorządu Uczbiowskiego.

  Zapraszamy chętnych rodziców na prelekcję o przemocy w rodzinie przed konsultacjami- na godz. 16.00, do sali C03

 • Bal warzyw

  Jesienny Bal Warzyw

  11 października w grupie Starszaków zorganizowano Jesienny Bal Warzyw. Zadaniem dzieci było przygotowanie wraz z rodzicami przebrania na bal warzyw. We wtorkowy poranek do przedszkola zawitały: marchewki, brokuły, pomidorki, pietruszki, dynie, bakłażany, buraczki, por, seler, sałata, ziemniaki a nawet jabłuszko. Pomysłowość rodziców i dzieci przeszła najśmiejsze oczekiwania. Stroje były przepiekne i starannie wykonane. Dzieci świetnie się bawiły w rytmie przebojów mini disco. W przerwie wypiliśmy pyszny sok marchewkowy. Poczęstowaliśmy plasterkami marchewki dzieci z innych grup. Później wpólnie świętowaliśmy Urodziny Marchewki. Było kolorowo, wesoło i zdrowo!

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie w przygotowanie strojów na bal.

 • Z serii: Spotkania z ciekawymi ludźmi......

  15.11.2016 - Spotkanie Przedszkolaków z Leśnikiem
   

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził niezwykły gość. 15 listopada spotkaliśmy się z panem Leśnikiem Zygmuntem Kwapisem z Nadleśnictwa Kobiór. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika oraz jak należy się zachowywać w lesie. Na pamiątkę otrzymaliśmy piękne magnesy z obrazkami leśnych zwierząt  oraz ptaków, a także książeczki edukacyjne do przedszkola. W podziękowaniu dzieci przygotowały mini książeczkę z rysunkami dotyczącymi pracy leśnika. Po tym spotkaniu przedszkolaki chciałyby zaapelować do dorosłych: Prosimy! Nie zaśmiecajcie lasów, to nasze wspólne dobro. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
  Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 61,43-262 Radostowice
 • 032 2125226

Galeria zdjęć