• DZIEŃ ZIEMI

• Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany także jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Inicjatywę zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku.

Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę.

Z tej okazji uczniowie klasy drugiej oraz uczennice klasy piątej przygotowali apel.

Oto co każdy z nas może robić dla planety z okazji Dnia Ziemi 2022 (lub po prostu na co dzień):

• oszczędzaj wodę;
            • zużywaj mniej prądu;
            • segreguj śmieci;
            • zamiast samochodu wybierz rower, komunikację miejską lub spacer;
            • ogranicz zużycie plastiku;
            • zamiast wyrzucać zepsutą rzecz - spróbuj ją naprawić;
            • posprzątaj swoją okolicę;
            • zadbaj o przyrodę;
            • dziel się swoją wiedzą.

• ZŁOTY PIĄTEK

•  W piątek 8 kwietnia na hali sportowej w Suszcu odbyły się gminne zawody z piłki ręcznej dziewcząt i chłopców.

Od poczatku turnieju zarówno drużyna chłopców jaki i dziewcząt grała na wysokim poziomie, pokonując wszystkich rywali na boisku.

Tym sposobem reprezentanci SP Kobielice wywalczyli pierwsze miejsca i awans do zawodów powiatowych!

Gratulujemy!!!

Sylwia Żołneczko

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, u nas w szkole świetowaliśmy ten dzień 1 kwietnia. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, motywem obchodów jest kolor niebieski. 1 kwietnia wszyscy uczniowie i przedszkolaki wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. Każda klasa obejrzała film będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu. Jego celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień.

Katarzyna Rojczyk, Monika Rakocz

• Kreatywna matematyka

• W marcu przypadają dwa ważne święta matematyczne: Dzień Matematyki i Święto Liczby Pi. Nasi uczniowie z tej okazji wykonywali plakaty reklamujące matematykę oraz wykorzystujące słowa z cząstką "pi". Powstały również inne prace związane z matematyką: lapbooki matematyczne oraz konstrukcje z brył.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Weronika Piróg, Katarzyna Pastuszka