• Wieczorek artystyczny

• W poniedziałkowy wieczór 5 czerwca uczestnicy kółka fotograficzno-poetyckiego spotkali się, aby pokazać swoim rodzicom i nauczycielom efekty swojej całorocznej pracy. W nastrojowej atmosferze, wśród dźwięków nostalgicznej muzyki i zapachu świec pięknie zaprezentowali swoje działania.

Prace kółkowiczów przedstawione zostały jako trzy prezentacje multimedialne:

-Pierwsza ukazywała portrety wykonane przez uczniów- zarówno takie stylizowane na minione epoki jak i portrety zupełnie współczesne. Rodzice nadawali pracom dzieci tytuły, które bardzo trafnie oddawaly zamysł młodych fotografów-amatorów.

- Następnie uczniowie pochwalili się swoimi grafikami, które wykonywali w oparciu o wcześniej wykonane fotografie.

- Trzecia prezentacja zawierała poezję japońską haiku czyli tak zwane miniatury poetyckie. Uczestnicy kółka poetyckiego pisali  haiku w nawiązaniu do zrobionych przez siebie lub zaczerpniętych z internetu fotografii.

Nie było to łatwe zadanie, albowiem haiku, choć jest bardzo krótką formą,  ma jednak konkretne wymagania metryczne. Otóż w zaledwie trzech wersach musi się mieścić  dokładnie określona ilość sylab: 5+7+5.  Cała trudność polega na tym, aby oddać w tej krótkiej formie zarówno piękno krajobrazu jak i osobistą refleksję.

Po przedstawieniu prezentacji uczniowie oraz rodzice udali się na słodki poczęstunek, podczas którego wymienili się wzajemnymi wrażeniami z prac dzieci. Wiersze naszych młodych uczestników można podziwiać w holu szkoły, gdzie zostały zamieszczone w oprawie w stylu retro. Zachęcamy do lektury i samodzielnych prób układania haiku.

Opiekun grupy, pani Barbara Matysek -Lorek, jest bardzo dumna ze swoich podopiecznych i dziękuję im za aktywny udział w zajęciach oraz  zaangażowanie w przygotowania do wieczorku artystycznego.

• Wycieczka do ZOO

• 5 czerwca 2023 roku dzieci z klasy I-III wybrały się na wycieczkę  do  Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie.  Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie dnia. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji.

Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Pobyt w ZOO dostarczył  wiele wrażeń i  radości. Dzieci wróciły do domów trochę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia.

Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

• ZAWSZE NA TAK!

• W Dniu Dziecka na terenie GOK-u w Suszcu zorganizowany został  Dzień Zbira, czyli Dzień Dziecka z GOK-iem

Była to kolejna możliwość, aby nasi wolontariusze z wielką ochotą i zaangażowaniem kwestowali na rzecz naszej Pani Ewy :)

• GRATULUJEMY ŁUKASZ!

• Wyścig kolarski Tour de Pologne to najważniejsze wydarzenie sportowe organizowane każdego roku w Polsce, a zarazem promocja kolarstwa w kraju.

Tym bardziej miło nam ogłosić, że nasz uczeń, a na co dzień utytułowany kolarz klubu kolarskiego UKS Avatar - Łukasz Rutkowski został twarzą tegorocznego Tour de Pologne Junior.

• DZIEŃ SPORTU.

• Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Uczniowie w tym wyjątkowym dla siebie dniu świętowali bez nauki i normalnych lekcji, na sportowo na boiskach szkolnych w piękny, słoneczny dzień.

Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w czterech dyscyplinach: w TURNIEJU DWÓJEK KOSZYKARSKICHTRÓJEK SIATKARSKICH i TURNIEJU RINGO oraz PIŁKI NOŻNEJ.

Jak co roku zgłosiło się wielu chętnych uczniów. Było dużo emocji, zabawy i sportowej rywalizacji.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 22 czerwca na uroczystym zakończeniu klas ósmych.