KONCERT CHARYTATYWNY DLA PANI EWY
Wycieczka klas ósmych nad morze
W dniach 12-15 kwietnia klasy ósme udały się na wycieczkę do Grzybowa. Podczas jej trwania przyszli absolwenci naszej placówki mieli okazję zwiedzić m.in. niedaleki Kołobrzeg, gdzie odbyli rejs statkiem a także zwiedzili latarnię morską oraz muzea minerałów i figur woskowych. Ponadto uczniowie wraz z opiekunami udali się w długi spacer w celu obejrzenia „Patelni” - wędrującej wydmy znajdującej się w Dźwirzynie. Nadmorska aura i sprzyjająca pogoda pozytywnie wpłynęły na atmosferę wśród uczestników wyprawy – wspólne spędzanie czasu, śpiewy, tańce oraz wszelkiego rodzaju gry i zabawy przyczyniły się do jej niezapomnianego klimatu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tejże wycieczki.
6
DZIEŃ ZIEMI
Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę i glebę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie.
22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzonow Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki - Ziemi.
Dołączmy i my do przyjaciół naszego globu i wspólnie z nimi walczmy o nasz dom.
Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin i zwierząt możemy dzisiaj podziwiać już tylko na obrazkach. Wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi.
Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie.
Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.
B.Grodzicka
1
Sztolnia Królowa Luiza
17 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 przeżyli niesamowity , podziemny spływ łodziami w historycznych wyrobiskach kopalni węgla kamiennego.
W trakcie przepływu łodziami pod samym centrum 170-tysięcznego miasta, spotkali legendarnego dla Górnego Śląska Skarbnika i Utopka.
Podczas podziemnego zwiedzania dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji na temat zagrożeń, które utrudniały pracę górnikom w XIX wieku.
Miłośnicy surowego piękna przyrody także znaleźli coś dla siebie…
Nacieki wapienne, zazwyczaj podziwiane w jaskiniach, czy żywe rośliny, które z pomocą odrobiny sztucznego światła i 90% dawki wilgoci w powietrzu rosną prawie 40 metrów pod ziemią.
Podziemny spływ łodziami w historycznych wyrobiskach z pewnością dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
B.Grodzicka
20
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Projekt FASOLKA
Do projektu przystąpili uczniowie klasy V.
Tematem tej pracy była hodowla fasoli w warunkach domowych oraz szkolnych , obserwacja wzrostu i rozwoju rośliny , dokumentacja fotograficzna doświadczenia. Dzieci chętnie wzięły udział w tym projekcie, nabyły nowe umiejętności i wiadomości z zakresu botaniki dotyczące organów roślinnych takich jak korzeń, łodyga i liście, informacje te wykorzystają na zajęciach z biologii i życiu codziennym.
B.Grodzicka
6
Archiwum Aktualności