• Warsztaty cukiernicze🍭🍭🍭

• 26 kwietnia 2024r  odbyły  się warsztaty cukiernicze dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków z grupy maluszków i starszaków.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się skąd się biorą barwniki, dlaczego powinniśmy używać składników naturalnych, a nie chemicznych, zobaczyły cały proces wytwarzania słodkich pyszności.🙂

Prowadzący zapewnili każdemu uczestnikowi fartuch cukiernika na czas trwania warsztatów, a każdy mały cukiernik wytworzył swój własny 🍭

Było pysznie, słodko i kolorowo😋

• DZIEŃ ZIEMI🌍🌎🌏

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 24 maja.

W tym dniu uczniowie klasy 1 przed całą społecznością szkolną uczcili to święto wierszem,piosenką i przyrzeczeniami.

Natomiast uczniowie pozostałych klas na lekcjach biologii i przyrody wykonywali plakaty ekologiczne poprzedzone pogadanką i fimem propagującym postawy EKOLOGA.

• GMINNE ZAWODY Z PIŁKI NOŻNEJ

• 17 kwietnia w Suszcu odbył się gminny turniej z piłki nożnej. Na boisku walczyły drużyny wszystkich szkół z gminy z klas IV- VI.

Nasza drużyna wyszła z grupy i w finale po zaciętych bojach na boiosku i rzutach karnych ostatecznie zajęła IV miejsce w turnieju. Gratulujemy chłopakom waleczności i dobrego występu.

• #SPRZĄTAMY DLA POLSKI

• 22 kwietnia 2024 roku w Międzynarodowym Dniu Ziemi, uczniowie naszej szkoły z klas od IV do VII  przyłączyli się się do ogólnopolskiej akcji #SprzatamyDlaPolski.

Uczniowie na lekcjach wychowania fizycznego w ramch akcji z zaangażowaniem i pełną mobilizaacją sprzątali las, pobliskie zagajniki i okoliczne tereny zielone wokół szkoły.

S. Żołneczko

• DZIEŃ DOBRA - PAMIĘTAMY O PANI EWIE.

• W czasie ostatniego tygodnia w ramach Tygodnia Dobra nasi wolontariusze z Polskiego Czerwonego Krzyża i Szkolnego Koła Caritas sprzedawali babeczki, z których dochód przeznaczony został na leczenie i rehabilitację pani Ewy Dziurosz.

Miło nam poinformować, że zebraliśmy ponad 2000 zł.

Dziękujemy naszym dzielnym wolontariuszom za pomoc i sprzedaż babeczek, rodzicom i uczniom za okazane dobro i wsparcie finansowe.

Pieniążki zostały przekazane p. Ewie, która wszystkim bardzo dziękuje za ofiarę a przede wszystkim za pamięć.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy - dobro dane- dobro wraca!

P. Anna Wojciech - opiekun SKC

P. Sylwia Żołneczko - opiekun PCK