• Pasowanie na Czytelnika

• 30 października odbyła się w naszej szkolnej bibliotece uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klasy I.
            Dzieci podczas tej wizyty złożyły przyrzeczenie, że będą szanować książki, dbać o nie i często z nich korzystać. Uczniowie zostali zaangażowani w różne zabawy i zagadki, związane ze znajomością treści bajek, baśni itp. Wysłuchali też programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów z klasy IV.

Sylwia Nowok

• Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego

• Szanowni Państwo, z radością ogłaszam zwycięzców Szkolnego Konkursu Fotograficznego, który w tym roku odbył się pod hasłem "Moje wspomnienia z wakacji".

Pierwsze miejsce zajęła Helena Sojka z klasy 7.

Drugie miejsca ex aequo zajęły: Faustyna Machalica z klasy 7 oraz Emilia Zaręba z klasy 7.

Trzecie miejsce zajął Franciszek Nocoń z klasy 4.

Serdecznie gratuluję i dziękuję za wszystkie nadesłane zdjęcia!

Barbara Matysek-Lorek

• Pijemy zdrowo i kolorowo 🙂

• W dniu dzisiejszym pierwszaki samodzielnie przygotowywały soki warzywno-owocowe. Dowiedziały się również jak ważne jest zdrowe odżywianie.

• DZIEŃ DRZEWA

• „Zielone serce”Roman Pisarski

„Na skwerku rosło drzewo

Szeroko, rozłożyście,

srebrzystą miało korę,

zielonosrebrne liście.

Słuchali chętnie ludzie,

przechodząc koło drzewa,

jak wietrzyk wśród gałązek

wesoło piosenki śpiewa.

Lecz przyszedł mały urwis,

ukradkiem wyjął nożyk,

bo napis chciał wyskrobać

w srebrzystej, cienkiej korze.

Wycinał powolutku literkę po literce,

nie wiedział, że pod korą

zielone płacze serce.”

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy po raz kolejny „Święto Drzewa”. Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym posadzili drzewa owocowe - gruszę i jabłoń.

Drzewa są elementem naszego krajobrazu, przyzwyczailiśmy się do ich widoku i niestety często przechodzimy obok nich obojętnie,zapominając, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu i życiu całej planety – Ziemi.

Otoczmy drzewa większą troską, zadbajmy aby było ich wokół nas coraz więcej !!

Drzewa pojawiły się na Ziemi o wiele wcześniej niż ludzie i chociażby z racji „starszeństwa” zasługują na szacunek i ochronę. Przyciągają uwagę potęgą, majestatem i pięknem. Od zamierzchłych czasów uważane były za symbol życia, wolności i przyjaźni. Czczono je i sadzono dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych.

Najsławniejsze polskie drzewa to dęby: Bartek rosnący we wsi Bartków koło Zagnańska (Góry Świętokrzyskie), mający ok. 640 lat, dęby: Lech, Czech i Rus, zwane dębami rogalińskimi (rosną w Rogalinie koło Kórnika) i dąb Chrobry ze wsi Piotrowice na Dolnym Śląsku liczący 730 lat.

Drzewa są konieczne do utrzymania życia na Ziemi, ale też dodają jej uroku. Wszyscy powinniśmy o nie dbać !!

• PRZEŁAJOWE BIEGI SZTAFETOWE

• Jak co roku początkiem października na terenie ośrodka rekreacyjnego „Gwaruś” w Suszcu odbyły się gminne zawody w Przełajowych Biegach Sztafetowych dziewcząt i chłopców klas IV – VI oraz VII -VIII.

W biegach startowali uczniowie z gminy Suszec, m.in z Radostowic, Rudziczki, Kryr, Suszca.

Nasi uczniowie w każdym z biegów wywalczyli miejsca medalowe.

Drużyna dziewcząt klas IV-VI wybiegała II miejsce.

Drużyna chłopców klas IV-VI po zaciętej rywalizacji wywalczyła III miejsce.

Drużyna dziewcząt klasy VII zdobyła III miejsce.

GRATULUJEMY!!!

• Rozstrzygnięcie Szkolnego Przeglądu Pięknego Czytania

• W naszej szkole w klasach IV-VII w tym i minionym tygodniu odbywał się Szkolny Przegląd Pięknego Czytania 2023, po którym wyłonieni uczniowie udadzą się na Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania do Pszczyny.

Cele konkursu:

– rozwijanie i utrwalanie nawyków czytelniczych,

– kształcenie umiejętności interpretacji tekstu literackiego,

– uwrażliwienie na piękno literatury,

– promocja działań czytelniczych.

Kryteria oceny jury: technika czytania: płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcja, tempo czytania; ogólny wyraz artystyczny: mimika, gest, kontakt z odbiorcą.

A oto wyniki Szkolnego Przeglądu Pięknego Czytania klas IV-VI

I miejsce Marta W. klasa IV

II miejsce ex aequo Jan F. kl. V, Gabriela S. klasa IV

Serdecznie gratulujemy! Uczniowie Ci dostali się do etapu powiatowego klas IV-VI.

Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy i zapraszamy w kolejnym roku!

Organizatorki:

B.Lorek