„Dziecko chce być dobre.

Jeśli nie umie - naucz ...

Jeśli nie wie - wytłumacz
.

..Jeśli nie może - pomóż.”

Wizja przedszkola

Jesteśmy przedszkolem bezpiecznym, przyjaznym dzieciom i rodzicom oraz  nauczycielom i pracownikom. Pomagamy naszym wychowankom rozwijać umiejętności, zdolności, zaspokajać naturalne potrzeby ruchowe oraz kształtować u nich postawy prozdrowotne i proekologiczne.

Misja przedszkola

• Naszym najważniejszym zadaniem jest przygotować dzieci do odnoszenia sukcesów na miarę ich indywidualnych możliwości i radzenia sobie z trudnościami.
  • Nasze przedszkole pragnie pobudzić twórczą inwencję dziecka poprzez samorealizację w ekspresji słownej, muzycznej, ruchowej.
  • Chcemy zapewnić poczucie bezpieczeństwa, będziemy troszczyć się o zdrowie dzieci.
  • Pragniemy nauczyć dzieci wiary we własne możliwości, rozwijać w nich optymizm i poczucie własnej wartości.
  • Nasze działania wychowawczo-dydaktyczne opieramy na sprawdzonych i uznanych metodach pracy oraz dążymy do wdrażania rozwiązań innowacyjnych przynoszących znaczące efekty w pracy z wychowankiem i we współpracy z rodzicami i środowiskiem.
  • Nasze przedszkole pełni funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze rodziców.
  • Zapewniamy wykwalifikowaną i kreatywną kadrę pedagogiczną, ustawicznie doskonalącą swój warsztat pracy, zapewniającą dzieciom wychowanie i edukację na najwyższym poziomie.
  • Przybliżamy dzieciom różne środowiska, jako bogate źródła wiedzy, miejsca wielu doznań i przeżyć intelektualnych, emocjonalnych i estetycznych.
  • Tworzymy każdego dnia warunki do wszechstronnego rozwoju ruchowego w salach, na placu zabaw oraz w naturalnym środowisku.
  • W naszych działaniach promujemy najwyższe wartości moralne, respektujemy prawa.
  • Zadbamy o to, aby rodzice byli współautorami sukcesów swoich dzieci i partnerami w działaniach przedszkola

Nasze zasady

• Zaspokajamy potrzeby dziecka.
  • Organizujemy jego aktywność.
  • Indywidualizujemy oddziaływania w zależności od   potrzeb i możliwości dziecka.
  • Organizujemy środowisko umożliwiające nabywanie   kompetencji społecznych przez dziecko.
  • Integrujemy proces wychowania i edukacji.

• Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
    Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 61,43-262 Radostowice