• ZERÓWKA

• Święto dziewczynek w przedszkolu

• Zabawy przy muzyce - Rycerze i królewny, dbanie o miłą atmosferę, kultywowanie obchodów Dnia Kobiet.

• Poznajemy zawody - ekspedientka.

• Poznajemy zawody - ekspedientka, złożenie życzeń z okazji Dnia handlowca.

• Spotkanie z leśniczym

• Spotkanie z leśniczym - poznanie pracy leśnika

• Katolicki Teatr Edukacji Kraków - Kot w butach

• Katolicki Teatr Edukacji Kraków  - Kot w butach, wdrażanie do  kulturalnego zachowania się w roli widza.

• Walentynki w przedszkolu

• Podróż do bajkowej krainy - Karnawału

• „W karnawale same bale” - doświadczenie radości z wcielenia się w role różnych postaci bajkowych, przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem.

• Lekcja na żywo-PLAŻY dla młodych naukowców

• Jako młodzi naukowcy poznają chronione gatunki zwierząt występujące w krajach o ciepłym i wilgotnym środowisku, plaży ogoniaste i bezogonowe.

• Za co kochamy Babcię i Dziadka?

• Nawiązanie współpracy z dziadkami włączenie do wspólnego przeżywania przedszkolnej uroczystości. Zaprezentowanie przez dzieci zdobytych umiejętności i wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania, radości i otwartości.

• II Zadanie projektowe

• Zadanie projektowe wykonane - Kij deszczowy, ozdobiony zgodnie z założeniami sztuki aborygeńskiej.

• Wigilijka w przedszkolu i rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą choinkę 🎄🎄

• Spotkanie kolędowe z rodzicami pod hasłem  „Śnieżne Boże Narodzenie”

• Dekorowanie pierniczków

• Ozdabianie upieczonych ciasteczek lukrem i różnego rodzaju posypkami.

• Poznanie tradycji i zwyczajów świątecznych, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanie tradycji świątecznych, poznanie sposobu przygotowania pierniczków, uwrażliwienie na zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania ze sprzętów kuchennych, utrwalenie przyzwyczajeń do zachowania czystości i porządku w miejscu pracy.

• MIKOŁAJKI

• "Mikołaj się zbliża dzieci się radują, do przedszkola śpieszą i tak wyśpiewują,

Prawda jest, prawda jest że święty Mikołaj dobry jest"

Pielęgnowanie zwyczajów mikołajkowych poprzez stwarzanie okazji do wzajemnego okazywania pozytywnych uczuć, wyzwalanie radości i zadowolenia z uczestnictwa w uroczystości z okazji spotkania z Mikołajem, stwarzanie sytuacji sprzyjających integracji społeczności przedszkolnej.

• DZIEŃ GÓRNIKA

• "Górnikiem być niełatwa rzecz, raz w roku święto jego jest.
          Barbórką nazywamy je, każdy przedszkolak o tym wie".

Jesteśmy mieszkańcami Górnego Śląska, dlatego kładziemy szczególny nacisk na pielęgnowanie tradycji związanych z obchodami dnia świętej Barbary patronki górników. Nasze przedszkolaki wyrastają w środowisku, w którym tata, dziadek lub wujek jest górnikiem, dlatego też musimy starać się przybliżać dzieciom ich ciężką pracę, uczestniczenie w uroczystościach przedszkolnych, prezentowanie swoich umiejętności artystycznych, poznanie i szanowanie ciężkiej pracy górnika, poznanie historii, tradycji i legendy górniczej.

Kochani Górnicy!
          Życzymy wam wszystkiego, co dobre i miłe, co budzi uśmiech i radością napełnia chwile.Niech spełnią się wasze pragnienia, niech słońce zawsze wam świeci, przyjmijcie te skromne życzenia od WSZYSTKICH TUTAJ DZIECI

• Zima

• „Zima wokół nas, z górki na pazurki”– wirujące śnieżynki, szukanie śladów zwierząt,

Określanie zjawisk atmosferycznych,  zimowej pogody, dzieci wypowiadają się na określony temat, ilustrują ruchem zabawy zimowe, biorą aktywny udział w zabawach.

• Mała Filharmonia -  koncert umuzykalniająco-edukacyjny

Bożonarodzenowy koncert umuzykalniająco-edukacyjny, śpiewanie kolęd, pastorałek, prowadzony przez muzyków z Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach dla dzieci przedszkolnych, szkolnych.

• ZABAWY ANDRZEJKOWE – kreatywne zabawy

• Andrzejki to jedno z najbardziej magicznych i tajemniczych świąt w Polsce, pełne wróżb, zabaw i tradycji. Wywodzi się ono z dawnych wierzeń i obyczajów, a jego korzenie sięgają czasów pogańskich. Dziś jest to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Oto kilka pomysłów na zabaw andrzejkowych; but na szczęście,  magia kolorów, andrzejkowe tańce – zabawy przy muzyce, swobodna zabawa dzieci.

• Zabawa sztuką- Projekt realizowany przez MEN

Grupa dzieci 6 letnich "Zerówka" przystąpiła do Projektu Ogólnopolskiego Edukacyjnego - "Zabawa sztuką", pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Pierwsze zadanie projektowe nr 8 wykonane - "Magiczne drzewo"- witraż.

• Dnia 30 października 2023r. -  Wycieczka do pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie :)

• Jesienne zabawy :

• Spotkanie z policjantem:

• Dzień Chłopaka- przyjęcie do klubu uprzejmych dżentelmenów:

• "Wszystko zaczyna się od przedszkola"

Powitanie jesieni:

• Dzień Przedszkolaka pełen słońca!

• Światowy  dzień pluszowego misia

• Misiowe układanki, misiowa gimnastyka, słodka niespodzianka.

• Dzień Kropki w zerówce- kolorowo i radośnie :)