Nawigacja

Piątek 15.12.2017

Wiadomości

 • 13.11.2017

  13 listopada spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by wysłuchać apelu przygotowanego przez klasę VII pod kierownictwem p. Doroty Wieczorek, dotyczącego Święta Niepodległości. Apel rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie najstarszej klasy przedstawili fragment historii Polski dotyczący losów naszej ojczyzny z okresu zaborów jak i sytuacji historyczno-politycznej, która umożliwiła odrodzenie państwa polskiego.

 • W ramach lekcji przyrody, pod kierunkiem p. Barbary Grodzickiej, uczniowie klasy IV a i IV b wykonywali urządzenia meteorologiczne: deszczomierz i wiatromierz. Wystawa prac znajduje się na I piętrze.

  Gratulujemy wykonawcom!

 • W dniach 15-17 listopada odbywały się w naszej szkole warsztaty edukacyjne dla uczniów klas I-VII oraz przedszkolaków. Uczniowie klas młodszych oraz grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach pt.:"Historia papieru- wyrabianie kartki papieru". Natomiadst uczniowie klas IV-VII "Azja- malowanie piaskiem". Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów i przedszkolakó, którzy aktywnie uczestniczyli w warszatatch. Zwieńczeniem uczestnictwa było wykonanie samodzielnej pracy- kartki papieru oraz obrazu z piasku. Warsztaty zorganizowała p. Basia- nauczyciel biblioteki. Dziękujemy

 • W tym roku Kościół Ewangelicko-Augsburski świętuje 500-lecie ogłoszenia tez przez Marcina Lutra, co było początkiem Reformacji. Historię Marcina Lutra i Kościoła Ewangelickiego poznaliśmy dzięki p. Tomkowi- katechecie ewangelickiemu uczącemu w naszej szkole- który przygotował małą grę terenową dla uczniów klas IV-VII. Pobiegaliśmy, poczytaliśmy, pomogliśmy "odpalić" Wartburga, który okazał się bardzo ważnym elementem reformacji. Bardzo dziękujemy za taką formę przekazu informacji- wiemy chyba więcej niż po tradycyjnym apelusmiley A do samochodu spakowaliśmy zebrane prezenty dla dzieci z Ukrainy i Białorusi.

 • Od 17 października w Urzędzie Gminy w Suszcu można oglądać prace uczniów klasy VI- "Układ słoneczny". Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Barbary Grodzickiej. Te bardzo ciekawie wykonane przestrzennie kompozycje mogliśmy podziwiać w szkole przez ostatnie dwa tygodnie a teraz postanowiliśmy zainteresować nimi wszystkich, którzy odwiedzają urząd gminy:) Gratulujemy wykonawcom !

 • 13 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kobielicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku, w tym dniu uczniowie złożyli życzenia dla wszystkich pracowników szkoły a pani Dyrektor nagrodziła stypendiami uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie w ubiegłym roku szkolnym . Tradycyjnie przyjęliśmy również do społeczności szkolnej uczniów klasy I, którzy przedstawili „Kopciuszka” w ciekawej, zabawnej aranżacji. Nasi „nowi” uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne- swój pierwszy szkolny dokument. Grupa Azoty zasponsorowała dla uczniów wyprawki szkolne, które były miłym i zaskakującym prezentem w tym ważnym dla nich dniu.

 • Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na udział w "Paleciakach". Warsztaty będą się odbywały na terenie Centrum Integracji Lokalnej znajdującego się na terenie szkoły. Poniżej szczegółowe informacje, zapraszamy do udziału rodziców i dzieci!

  Warsztaty paleciaków odbywają się w ramach projektu Dni Sąsiada. Dni Sąsiada to inicjatywa Fajnych Babek, mieszkanek naszej gminy, które postanowiły zająć się tematem aktywności sąsiedzkiej.  Więcej na temat projektu „Dni Sąsiada” można przeczytać na www.kulturasuszec. pl lub zajrzeć na facebooka – Dni Sąsiada w Gminie Suszec.
  Na czym polegają warsztaty  ?

 • Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu mPotęga! Jesteśmy chętni podjąć wyzwanie związane z realizacją projektu matematycznego. Chcemy rozwijać siebie tworząc dla Was matematyczne gry planszowe ale najbardziej czekamy na długopisy 3D, którymi wykonamy pionki do gier. Będziemy Was informować o naszych postępach. Planujemy rozegrać w grudniu rodzinny turniej gier planszowych i już dziś wszystkich zapraszamy!

 •  

  Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza otrzymała grant edukacyjny fundacji mBanku w wysokości 5000 zł. W złożonym wniosku zaplanowano działania związane z rozwijaniem kompetencji matematycznych oraz artystycznych. Projekt będzie trwał 4 miesiące a założony efekt to powstanie planszowych gier matematycznych z unikatowymi pionkami wykonanymi za pomocą  ręcznej drukarki 3D. Zwieńczeniem projektu pod nazwą : „Najlepsza drużyna to moja rodzina” będzie rodzinny turniej gier planszowych.

Kalendarz

liczba odwiedzin: 428657

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
  Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 42,43-262 Radostowice
 • 032 2125226

Galeria zdjęć