Nawigacja

Środa 18.10.2017

Wiadomości

 • 13 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kobielicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku, w tym dniu uczniowie złożyli życzenia dla wszystkich pracowników szkoły a pani Dyrektor nagrodziła stypendiami uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie w ubiegłym roku szkolnym . Tradycyjnie przyjęliśmy również do społeczności szkolnej uczniów klasy I, którzy przedstawili „Kopciuszka” w ciekawej, zabawnej aranżacji. Nasi „nowi” uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne- swój pierwszy szkolny dokument. Grupa Azoty zasponsorowała dla uczniów wyprawki szkolne, które były miłym i zaskakującym prezentem w tym ważnym dla nich dniu.

 • Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na udział w "Paleciakach". Warsztaty będą się odbywały na terenie Centrum Integracji Lokalnej znajdującego się na terenie szkoły. Poniżej szczegółowe informacje, zapraszamy do udziału rodziców i dzieci!

  Warsztaty paleciaków odbywają się w ramach projektu Dni Sąsiada. Dni Sąsiada to inicjatywa Fajnych Babek, mieszkanek naszej gminy, które postanowiły zająć się tematem aktywności sąsiedzkiej.  Więcej na temat projektu „Dni Sąsiada” można przeczytać na www.kulturasuszec. pl lub zajrzeć na facebooka – Dni Sąsiada w Gminie Suszec.
  Na czym polegają warsztaty  ?

 • Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu mPotęga! Jesteśmy chętni podjąć wyzwanie związane z realizacją projektu matematycznego. Chcemy rozwijać siebie tworząc dla Was matematyczne gry planszowe ale najbardziej czekamy na długopisy 3D, którymi wykonamy pionki do gier. Będziemy Was informować o naszych postępach. Planujemy rozegrać w grudniu rodzinny turniej gier planszowych i już dziś wszystkich zapraszamy!

 •  

  Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza otrzymała grant edukacyjny fundacji mBanku w wysokości 5000 zł. W złożonym wniosku zaplanowano działania związane z rozwijaniem kompetencji matematycznych oraz artystycznych. Projekt będzie trwał 4 miesiące a założony efekt to powstanie planszowych gier matematycznych z unikatowymi pionkami wykonanymi za pomocą  ręcznej drukarki 3D. Zwieńczeniem projektu pod nazwą : „Najlepsza drużyna to moja rodzina” będzie rodzinny turniej gier planszowych.

 • Drodzy rodzice i uczniowie!

  Proszę o zapoznanie się z listą podręczników szkolnych obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy uczniowie otrzymają w nowym roku szkolnym zestaw podręczników na zasadzie wypożyczenia ze zbiorów bibliotecznych oraz zestawy niezbędnych ćwiczeń. Rodzice zakupują jedynie podręczniki (bez ćwiczeń) do religii oraz zestawy przyborów szkolnych, stroje sportowe, obuwie zmienne

 • Drodzy Rodzice i uczniowie!

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 4 września 2017r. Rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00, o godz. 9.00 na sali gimnastycznej uroczysta akademia . Zapraszamy!

  Oddziały przedszkolne rozpoczynają zajęcia 1września. Przedszkole w roku szkolnym 2017/2018 będzie pracowało w godz. 6.30-17.00

 • Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy na dzień otwarty w przedszkolu, 19 czerwca w godzinach od 15.00-16.30

 • 22 maja uczniowie klasy IIIa oraz VI uczestniczyli w warsztatach z robotyki! Pracując w zespołach mieli możliwość zbudowania robota z klocków Lego i sterowania nim za pomocą tabletu. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach stosując się do instrukcji prowadzącego. Zwieńczeniem pracy były "walki robotów", które wzbudziły dużo emocji i wywołały dużo uśmiechu wśród uczniów!

 • FUNDACJA AVIVA- TO DLA MNIE WAŻNE- NASZA INICJATYWA

  . Chętni do nowych wyzwań, kreatywni nauczyciele, którzy już podjęli różne formy doskonalenia, by w sposób przystępny i ciekawy wprowadzić uczniów w świat programowania marzą o tym, by uczniowie nabytą wiedzę mogli po prostu sprawdzić!   Chcielibyśmy wprowadzić nasze dzieci w świat programowania, który rozwija umiejętność analizy, przewidywania, planowania, wyciągania wniosków, logicznego myślenia, współpracy w zespole. Umiejętności nabyte podczas lekcji informatyki czy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych rozwijających kreatywność wpłyną na poprawę umiejętności uczenia się na pozostałych przedmiotach szkolnych. Zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami uczniowie będą mogli się pochwalić przed swoimi rodzicami na zorganizowanym "Dniu Robota" Z otrzymanych środków planujemy zakupić monitor interaktywny, 10 tabletów, podłogę interaktywną oraz zestawy robotów o różnym stopniu trudności programowania tak, by mogły posłużyć do nauki zarówno dzieciom przedszkolnym jak i uczniom klasy VII.Chcielibyśmy stworzyć "Centrum programisty", w którym wszyscy uczniowie szkoły oraz wychowankowie przedszkola mieliby możliwość odkrywania swoich uzdolnień, talentów i możliwości w zupełnie nowej dla nich dziedzinie jaką jest nauka programowania.

Kalendarz

liczba odwiedzin: 420041

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
  Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 61,43-262 Radostowice
 • 032 2125226

Galeria zdjęć