Czwartek 13.12.2018

  Wiadomości

  • Piątkowe popołudnie w Parku trampolin Gojump w Bielsku Białej

   Po godzinach... - Obrazek 1Po godzinach... - Obrazek 2Po godzinach... - Obrazek 3Po godzinach... - Obrazek 4Po godzinach... - Obrazek 5Po godzinach... - Obrazek 6

  • Święto Niepodległości

   Z okazji 100 rocznicy niepodległości uczniowie szkoły w Kobielicach włączyli się do obchodów tak ważnego wydarzenia. Na terenie szkoły można obejrzeć gazetki szkolne i wystawę biblioteczną dotyczącą naszej ojczyzny; przygotowano 100  biało-czerwonych kotylionów, które zostały rozdane mieszkańcom powiatu uczestniczącym w obchodach Dnia Niepodległości w Pszczynie 11 listopada. 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11.11 i przedstawieniem historii Polski. Po akademii zapalono znicze pod pomnikiem na terenie szkoły oraz zasadzono pamiątkową lipę, przy której umieszczono tabliczkę upamiętniającą 100 lat niepodległości. Szkolny chór „Przednutka” 25 listopada weźmie udział w „Narodowym śpiewaniu” w auli NOSPR w Katowicach.Święto Niepodległości - Obrazek 1

  • Warsztaty dla uczniów

   W dniach 7-9 listopada w naszej szkole odbywały się warsztaty edukacyjne zorganizowane przez szkolnego bibliotekarza. Przedszkolacy wyruszyli do Afryki, uczniowie klas I-IV do Azji a najstarsi uczniowie w polskie góry.

   Podczas warsztatów pobudzone zostały wszystkie nasze zmysły- wzrok, słuch, węch, dotyk, smak, przez co dzieci poznały bliżej kulturę danego miejsca, zwyczaje, codzienne życie, rozrywkę. W ramach współpracy biblioteka szkolna otrzymała książki p. Łukasza Wierzbickiego- polskiego podróżnika, autora książek dla dzieci: "Afryka Kazika", " Machiną przez Chiny", "Drzewo". Zapraszamy do lektury:)

  • Warsztaty emisji głosu dla chóru

   8 listopada 2018 r. na próbie szkolnego chóru "Przednutka" gościliśmy specjalistkę od emisji głosu p. Patrycję Wojtynek. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

  • Warsztaty "Przednutki" w Akademii Muzycznej

   27 października 2018 r. nasz szkolny chór wziął udział w ogólnopolskich warsztatach chórmistrzowskich pt. „Interakcja chóru z publicznością - drogi ku wspólnemu muzykowaniu”. Prowadząca dr Maria Piotrowska-Bogalecka włączyła pracę z "Przednutką" do swojego wykładu. Prezentowała różne sposoby zaangażowania publiczności podczas koncertu.

  • Chór "Przednutka" w Górkach Wielkich

   W dniach 19-20.października 2018 nasz chór "Przednutka" wyjechał na warsztaty wokalne do Górek Wielkich. Był czas na śpiew, ale również na wspólną zabawę i konkursy. 

  • Szkolne przygody Słodziaków

   W ramach konkursu edukacyjnego "Szkolne przygody Słodziaków" oraz ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, któego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania, wśród uczniów klay I i II, bibliotekarz szkolny przeprowadził lekcje biblioteczne wykorzystując pomoce dydaktyczne oytrzymane od sieci sklepów "Biedronka". Uczniowiewykonali rónież prace konkursowe, które zostały przesłane do organizatora. Czekamy na wyniki:)

   Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 1Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 2Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 3Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 4

  • 20 października odbyła się wycieczka do Palmiarni w Gliwicach i chorzowskiego ZOO. Wycieczkę zorganizowała p. Basia- nauczyciel przyrody. Uczniowie mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy o świecie roślin i zwierząt. Nauka w sobotę to nowe doświadczenie dla uczniów ale jak się okazuje jeśli poza murami szkoły, to całkiem przyjemne:)

   Edukacyjna sobota - Obrazek 1

  • Rozpoczęcie roku szkolnego
   20.08.2018

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się na sali gimnastycznej  naszej szkoły

   3 września 2018r. o godz. 900.

                                                                                                                              Serdecznie zapraszamy

    

    

  Kalendarz

  liczba odwiedzin: 472397

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
   Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 42,43-262 Radostowice
  • 032 2125226

  Galeria zdjęć