Poniedziałek 18.06.2018

Wiadomości

• Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się 16 czerwca (w sobotę) w godz. 1200-1400. O godzinie 1200 spotykamy się na sali gimnastycznej by obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów i przedszkolaków, po niej spotykamy się na boiskach i centrum integracji lokalnej. Przygotowaliśmy sportowe atrakcje, kącik sensoryczny, Rada Rodziców zaprasza do stoiska gastronomicznego:) , Rada Sołecka podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza na bezpłatne "dmuchańce". W tym roku będziemy mieć możliwość (przed i po pikniku) kibicowania kryterium kolarskiemu, które organizuje działający przy naszej szkole UKS "Avatar".

• 8 maja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego 8-15 maja pod hasłem "(Do)Wolność czytania", klasy: I, IIIa, IIIb oraz IVa i IVb wzięły udział w spotkaniu z p. Moniką Oworuszko- autorką serii książek "Walenty i spółka"- kryminał dietetyczny.

Po spotkaniu każdy uczeń miał możliwość zakupu książki i zdobycia pamiątkowego wpisu od autorki.

Dziękujemy organizatorowi- Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu za umożliwienie organizacji spotkania na terenie naszej szkoły.

Spotkanie z pisarką - Obrazek 1Spotkanie z pisarką - Obrazek 2Spotkanie z pisarką - Obrazek 3

•    W związku ze Światowym Dniem Książki dla Dzieci, który obchodzony jest w kwietniu, p. Basia przy wsparciu Rady Rodziców zorganizowała kiermasz taniej książki dla dzieci. Dzięki temu, że bardzo dużo książek znalazło swojego nowego właściciela, biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe tytuły książkowe.

Kiermasz taniej książki - Obrazek 1Kiermasz taniej książki - Obrazek 2Kiermasz taniej książki - Obrazek 3Kiermasz taniej książki - Obrazek 4

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia naszego szkolnego księgozbioru:)

• Z przyjemnością ogłaszamy wyniki kolejnej edycji konkursu "Najzabawniejsza Marzanna" 2018.

1 miejsce- Marzanna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce- grupa "Misie"

2 miejsce- Marzanna ze Szkoły w Kobielicach- grupa "Starszaki"

3 miejsce- Marzanna ze Szkoły w Kobielicach- grupa "0"

Pozostałe prace otrzymują wyróżnienia. Bardzo dziękujemy za przygotowanie i udział w konkursie wychowawcom i dzieciom.

Gratulujemy pomysłowości i fantazji:)

Konkurs na Marzannę rozstrzygnięty! - Obrazek 1Konkurs na Marzannę rozstrzygnięty! - Obrazek 2

• Spotkania z Elmerem - Obrazek 1Spotkania z Elmerem - Obrazek 2Nasze grudniowe i styczniowe spotkania z "Elmerem- słoniem w kratkę" zakończyły się konkursem plastycznym pt. :"Elmer- mój przyjaciel". Wszystkim uczestnikom gratulujemy fantazji!

Spotkania z Elmerem - Obrazek 3Spotkania z Elmerem - Obrazek 4

• 13 stycznia  klasa pierwsza wzięła udział w "Pasowaniu na czytelnika". Uczniowie poznali już prawie cały alfabet, potrzafią czytać a więc zaczynają kształtować i  rozwijać swoje pierwsze zainteresowania poprzez książkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia iakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy czytelnik otrzymał dyplom oraz książkę:)

Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1Pasowanie na czytelnika - Obrazek 2Pasowanie na czytelnika - Obrazek 3Pasowanie na czytelnika - Obrazek 4

•        Dyrektor  i uczniowie

Szkoły Podstawowej w Kobielicach,

mają zaszczyt zaprosić

na „Wieczór Jasełek i Kolęd”

Zaproszenie - Obrazek 1 połączony z jarmarkiem świątecznym

21. 12. 2017 r. , godz. 17.00

• 6 stycznia, g. 10.00, w kościele ewangelickim w Pszczynie odbędzie się koncert kolędowy, podczas któego wystąpi między innymi nasz szkolny chórek "Przednutka". Wstęp bepłatny. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę do skrzynek na rehabilitację jednej z podopiecznych naszego przedszkola. Serdecznie zapraszamy Koncert kolęd - Obrazek 1 Zaproście znajomych Koncert kolęd - Obrazek 2

Koncert kolęd - Obrazek 3
  • 13.11.2017

13 listopada spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by wysłuchać apelu przygotowanego przez klasę VII pod kierownictwem p. Doroty Wieczorek, dotyczącego Święta Niepodległości. Apel rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie najstarszej klasy przedstawili fragment historii Polski dotyczący losów naszej ojczyzny z okresu zaborów jak i sytuacji historyczno-politycznej, która umożliwiła odrodzenie państwa polskiego.

Święto Niepodległości - Obrazek 1Święto Niepodległości - Obrazek 2Święto Niepodległości - Obrazek 3

• Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
    Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 42,43-262 Radostowice