• POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

• 23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy 8. Rozpoczeli nasi absolwenci tańcem narodowym - polonezem. Następnie uczniowie klasy 7 przygotowali program artystyczny - GALĘ MICKIEWICZÓW 2022, na wzór gali wręczania Oskarów. Wszyscy uczniowie klas ósmych byli nominowani choćby w jednej z następujących kategorii:

Mega Mózg, Królowa i Król Sportu, Mega Mocni, Mega Showman, Twardy Zawodnik,  Mega Ciacho, Mega Gwiazda, Złota Rączka, Mega Osobowość, Cichy Bohater.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowy kałamaż z piórem.

A na koniec uroczystej gali siódmoklasiści wręczyli specjalne upominki swoim starszym kolegom.

Po uroczystej gali nastąpiło podsumowanie dotychczasowych konkursów i wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród.

• KOMERS ÓSMOKLASISTÓW

• We wtorek 21 czerwca odbył się bal uczniów klas ósmych zwany powszechnie Komersem, który był zwieńczeniem tych szczególnych lat spędzonych w murach Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kobielicach. Zapraszamy do fotorelacji.

• ZIELNIK

• Uczniowie klasy V a,  otrzymali zadanie do wykonania: zebrać i oznaczyć zebrane rośliny zielne. Zebrane kwiaty ,zioła , liście należało wysuszyć i wykonać z nich zielnik. Wykonanie zielnika miało na celu nabycie umiejętności rozpoznawania rodzajów i gatunków roślin, poznanie siedlisk, w których występują.
            Trzeba przyznać, że uczniowie bardzo starannie i oryginalnie je wykonali :-)
            Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

• JURA PARK w Krasiejowie

•    07.06.2022r - uczniowie klas 1-3 odwiedzili Jura Park KrasiejówTo wyjątkowe miejsce, a spotkanie z Dinozaurami było dla dzieci niesamowitą przygodą.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy wizytą w jednym z najdłuższych na świecie kin 3D – Tunelu Czasu, gdzie poznaliśmy proces narodzin naszej planety Ziemi.

Następnie czekał nas spacer po ścieżce dydaktycznej, na której znajdowało się niemal 250 naturalnej wielkości przedstawicieli świata dinozaurów.

Po drodze zobaczyliśmy jeszcze Pawilon Paleontologiczny, który jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie można, stąpając po szklanej powierzchni, przejść nad stanowiskiem paleontologicznym.

W Prehistorycznym Oceanarium czekała nas potężna dawka emocji podczas spotkania z prehistorycznymi gadami morskimi -  wszystko odbywało się w głębi trójwymiaru.

Krasiejów to nie tylko zwiedzanie ale również okazja do beztroskiej zabawy.

Czas wolny uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie wykorzystali bawiąc się na placach zabaw, na terenie parku rozrywki. Po całym dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale uśmiechnięci, z nową wiedzą i doświadczeniem wróciliśmy do swoich domów.

• DZIEŃ SPORTU

• Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla klas IV - VIII.

Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w trzech dyscyplinach: w TURNIEJU DWÓJEK KOSZYKARSKICH, MIKSACH TRÓJEK SIATKARSKICH oraz w TURNIEJU RINGO.

Zgłosiło się bardzo dużo chętnych uczniów, dlatego rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:      I kategoria- uczniowie klasy IV i V oraz II kategoria: uczniowie klas VII i VIII.

A oto wyniki:

MIKSY TRÓJEK SIATKARSKICH:

I miejsce - " Kosmiczne żabki" kl. IV                                         I miejsce - " Byle do piątku" kl.VIII

II miejsce - " Ptysio płaszczki" kl. V                                           II miejsce - " Diabełki" kl.VIII

III miejsce - " Smerfetki" kl. V                                                    III miejsce - " Big 3" kl.VIII

TURNIEJ DWÓJEK KOSZYKARSKICH:

I miejsce - " Dominatorzy" kl. VIII

II miejsce - " Black mustang & Mc Donald's" kl. VIII

III miejsce - "Fajne synki" kl. VIII

TURNIEJ RINGO:

I miejsce - "Bejbisie" kl. IV                                                                   I miejsce - " Crazy girls" kl. VIII

II miejsce - " Raszki" kl. IV/V                                                                II miejsce -  " Zadymiarze" kl. VIII

III miejsce - " Black"  kl. IV                                                                    III miejsce - " Geng Rodrigeza" kl. VII

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Organizatorami Dnia Sportu były: Pani Mariia Szklany, Magdalena Szymczych oraz Sylwia Żołneczko.

Dziękujemy firmie Marmur za ufundowanie słodkości dla wszystkich uczniów naszej szkoły.