Aktualności

 • Życzenia świąteczne oraz filmowa część przedstawienia jasełkowego pt. "Maleńka Miłość"

  21.12.2018

  Życzenia świąteczne oraz filmowa część przedstawienia jasełkowego pt. "Maleńka Miłość" - Obrazek 1

  Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności
  w Nowym Roku

  Zapraszamy do obejrzenia filmowej części tegorocznych jasełek pt. "Maleńka Miłość", które zostały wystawione 20 grudnia 2018 r.  W przedstawieniu wzięła udział klasa Vb, chór "Przednutka" oraz zespół instrumentalny złożony z uczniów. 

   

 • Jasełka szkolne i jarmark bożonarodzeniowy 2018

  17.12.2018

  Jasełka szkolne i jarmark bożonarodzeniowy 2018 - Obrazek 1

  Serdecznie zapraszamy na jasełka szkolne pt. "Maleńka Miłość", które odbędą się 20 grudnia 2018 o godz. 17.00.

  W tym dniu będzie można zaopatrzyć się w ozodby świąteczne na szkolnym jarmarku bożonarodzeniowym, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby szkoły.

 • Szlachetna Paczka

  06.12.2018

   

  Szlachetna Paczka - Obrazek 1

  Nasza szkoła miała okazję po raz kolejny włączyć się w akcję "Szlachetna Paczka". Organizatorem była pani Anita Kurzac. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie inicjatywy. Dzięki wielu darczyńcom po raz czwarty udało się pomóc potrzebującej rodzinie. Razem można dużo więcej i spełniać i te duże, i te małe, najprostsze marzenia. Nasza rodzina będzie miała spokojne i wspaniałe Święta.

 • Przednutka w NOSPRze

   

  W niedzielę 25 listopada chórzyści "Przednutki" wystąpili na deskach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, w koncercie "Narodowe śpiewanie". Był to zarazem finałowy koncert chórów regionu śląskiego tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.
  Udział w tak wspaniałym koncercie był wielkim wyróżnieniem na naszego szkolnego chóru, który uczniowie i rodzice obecni na widowni zapamiętają na bardzo długo.
   

   

 • XI Gminny Konkurs Piosenki Religijnej

  15.11.2018

  XI Gminny Konkurs Piosenki Religijnej - Obrazek 1

  Zapraszamy do zobaczenia galerii z XI Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej, który odbył się 15 listopada 2018.

  GALERIA ZDJĘĆ XI Konkurs Pieśni Religijnej 2018

 • Po godzinach...

  Piątkowe popołudnie w Parku trampolin Gojump w Bielsku Białej

  Po godzinach... - Obrazek 1Po godzinach... - Obrazek 2Po godzinach... - Obrazek 3Po godzinach... - Obrazek 4Po godzinach... - Obrazek 5Po godzinach... - Obrazek 6

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości - Obrazek 1Z okazji 100 rocznicy niepodległości uczniowie szkoły w Kobielicach włączyli się do obchodów tak ważnego wydarzenia. Na terenie szkoły można obejrzeć gazetki szkolne i wystawę biblioteczną dotyczącą naszej ojczyzny; przygotowano 100  biało-czerwonych kotylionów, które zostały rozdane mieszkańcom powiatu uczestniczącym w obchodach Dnia Niepodległości w Pszczynie 11 listopada. 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11.11 i przedstawieniem historii Polski. Po akademii zapalono znicze pod pomnikiem na terenie szkoły oraz zasadzono pamiątkową lipę, przy której umieszczono tabliczkę upamiętniającą 100 lat niepodległości. Szkolny chór „Przednutka” 25 listopada weźmie udział w „Narodowym śpiewaniu” w auli NOSPR w Katowicach.

 • Warsztaty dla uczniów

  W dniach 7-9 listopada w naszej szkole odbywały się warsztaty edukacyjne zorganizowane przez szkolnego bibliotekarza. Przedszkolacy wyruszyli do Afryki, uczniowie klas I-IV do Azji a najstarsi uczniowie w polskie góry.

  Podczas warsztatów pobudzone zostały wszystkie nasze zmysły- wzrok, słuch, węch, dotyk, smak, przez co dzieci poznały bliżej kulturę danego miejsca, zwyczaje, codzienne życie, rozrywkę. W ramach współpracy biblioteka szkolna otrzymała książki p. Łukasza Wierzbickiego- polskiego podróżnika, autora książek dla dzieci: "Afryka Kazika", " Machiną przez Chiny", "Drzewo". Zapraszamy do lektury:)

 • Warsztaty emisji głosu dla chóru

  Warsztaty emisji głosu dla chóru

  8 listopada 2018 r. na próbie szkolnego chóru "Przednutka" gościliśmy specjalistkę od emisji głosu p. Patrycję Wojtynek. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

 • Warsztaty "Przednutki" w Akademii Muzycznej

  Warsztaty "Przednutki" w Akademii Muzycznej

  27 października 2018 r. nasz szkolny chór wziął udział w ogólnopolskich warsztatach chórmistrzowskich pt. „Interakcja chóru z publicznością - drogi ku wspólnemu muzykowaniu”. Prowadząca dr Maria Piotrowska-Bogalecka włączyła pracę z "Przednutką" do swojego wykładu. Prezentowała różne sposoby zaangażowania publiczności podczas koncertu.

 • Chór "Przednutka" w Górkach Wielkich

  Chór "Przednutka" w Górkach Wielkich

  W dniach 19-20.października 2018 nasz chór "Przednutka" wyjechał na warsztaty wokalne do Górek Wielkich. Był czas na śpiew, ale również na wspólną zabawę i konkursy. 

 • Szkolne przygody Słodziaków

  Szkolne przygody Słodziaków

  W ramach konkursu edukacyjnego "Szkolne przygody Słodziaków" oraz ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, któego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania, wśród uczniów klay I i II, bibliotekarz szkolny przeprowadził lekcje biblioteczne wykorzystując pomoce dydaktyczne oytrzymane od sieci sklepów "Biedronka". Uczniowiewykonali rónież prace konkursowe, które zostały przesłane do organizatora. Czekamy na wyniki:)

  Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 1Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 2Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 3Szkolne przygody Słodziaków - Obrazek 4

 • Edukacyjna sobota

  20 października odbyła się wycieczka do Palmiarni w Gliwicach i chorzowskiego ZOO. Wycieczkę zorganizowała p. Basia- nauczyciel przyrody. Uczniowie mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy o świecie roślin i zwierząt. Nauka w sobotę to nowe doświadczenie dla uczniów ale jak się okazuje jeśli poza murami szkoły, to całkiem przyjemne:)

  Edukacyjna sobota - Obrazek 1

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego
  20.08.2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się na sali gimnastycznej  naszej szkoły

  3 września 2018r. o godz. 900.

                                                                                                                             Serdecznie zapraszamy

   

   

 • Biesiada rodzinna

  Biesiada rodzinna
  20.08.2018

  W imieniu p. sołtys, rady sołeckiej i radnych sołectwa Kobielice, zapraszam na biesiadę rodzinną, która odbędzie się 25 sierpnia br. na terenie Centrum Integracji Lokalnej przy szkole podstawowej w Kobielicach.

  Więcej informacji:   festyn_plakat_2018.doc

 • Podręczniki szkolne

  Podręczniki szkolne
  21.06.2018

  Informujemy, że szkoła w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej zakupi wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia do klas I – VIII na rok szkolny 2018/2019.

  Wykaz podręczników znajduje się na stronie pod zakładką:
  Szkolny zestaw podręczników.

  *Podręczniki do religii nie są objęte dotacją MEN.*

 • Piknik Rodzinny!

  Piknik Rodzinny!

  Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się 16 czerwca (w sobotę) w godz. 1200-1400. O godzinie 1200 spotykamy się na sali gimnastycznej by obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów i przedszkolaków, po niej spotykamy się na boiskach i centrum integracji lokalnej. Przygotowaliśmy sportowe atrakcje, kącik sensoryczny, Rada Rodziców zaprasza do stoiska gastronomicznego:) , Rada Sołecka podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza na bezpłatne "dmuchańce". W tym roku będziemy mieć możliwość (przed i po pikniku) kibicowania kryterium kolarskiemu, które organizuje działający przy naszej szkole UKS "Avatar".

  Serdecznie Zapraszamy!!!

 • Spotkanie z pisarką

  Spotkanie z pisarką

  8 maja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego 8-15 maja pod hasłem "(Do)Wolność czytania", klasy: I, IIIa, IIIb oraz IVa i IVb wzięły udział w spotkaniu z p. Moniką Oworuszko- autorką serii książek "Walenty i spółka"- kryminał dietetyczny.

  Po spotkaniu każdy uczeń miał możliwość zakupu książki i zdobycia pamiątkowego wpisu od autorki.

  Dziękujemy organizatorowi- Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu za umożliwienie organizacji spotkania na terenie naszej szkoły.

  Spotkanie z pisarką - Obrazek 1Spotkanie z pisarką - Obrazek 2Spotkanie z pisarką - Obrazek 3

 • Kiermasz taniej książki

  Kiermasz taniej książki

     W związku ze Światowym Dniem Książki dla Dzieci, który obchodzony jest w kwietniu, p. Basia przy wsparciu Rady Rodziców zorganizowała kiermasz taniej książki dla dzieci. Dzięki temu, że bardzo dużo książek znalazło swojego nowego właściciela, biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe tytuły książkowe.

  Kiermasz taniej książki - Obrazek 1Kiermasz taniej książki - Obrazek 2Kiermasz taniej książki - Obrazek 3Kiermasz taniej książki - Obrazek 4

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia naszego szkolnego księgozbioru:)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
  Szkoła Podstawowa w Kobielicach, ul.Topolowa 42,43-262 Radostowice
 • 032 2125226

Galeria zdjęć